Peter Kolesár je opäť v nominácii SR 17

2015-03-12 12:00:00

Stredný záložník MFK Zemplín Michalovce si zahrá na kvalifikačnom turnaji o postup na Majstrovstvá Európy v Bulharsku.

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov (roč. nar. 1998 a mladší) zabojuje v 8. skupine kvalifikačnej fázy Elite Round v Nemecku o postup na finálový turnaj majstrovstiev Európy 2015 do Bulharska. Počet tímov štartujúcich na záverečnom turnaji sa zvýšil na 16, postúpi naň osem víťazov kvalifikačných skupín a sedem najlepších mužstiev z druhých miest podľa výsledkov so súpermi na prvej, resp. tretej pozícii. Bulharsko ako hostiteľ má účasť na kontinentálnom šampionáte do 17 rokov istú.

Reprezentačný zraz je naplánovaný na pondelok 16. marca, výprava sa letecky z Viedne do Nemecka presunie v piatok 20. 3. O deň neskôr o 11.00 h nastúpia mladí Slováci proti domácemu výberu, 23. 3. si zmerajú sily s rovesníkmi z Talianska (16.00 h) a napokon 26. marca o 11.00 h sa stretnú s Ukrajinou. "Povolali sme 23 hráčov, aby sme videli ich aktuálnu formu, pretože naša domáca súťaž sa ešte len začala a hneď v marci sa uskutoční aj kvalifikácia. Registrujeme aj nejaké zdravotné problémy, aj z tohto dôvodu chceme vybrať 18 futbalistov, ktorí budú stopercentne pripravení," povedal tréner SR "17" Ladislav Hudec. 

Nominácia tímu SR "17" na turnaj 8. skupiny kvalifikačnej fázy Elite Round v Nemecku o postup na finálový turnaj majstrovstiev Európy 2015 do Bulharska: 
Brankári: Samuel Vavrúš (AS Trenčín), Benjamín Száras (FK Senica), Dávid Šipoš (FC Nitra)
Obrancovia: Martin Šulek (AS Trenčín), Martin Šimko (FK Dukla Banská Bystrica), Martin Macho (FC Nitra), Branislav Šušolík (MŠK Žilina), Denis Nemček (FK Senica), Kamil Jašúrek, Andrej Štrba (obaja FC Spartak Trnava), Rastislav Fischer (ŽP Šport Podbrezová) 
Stredopoliari: Filip Halgoš (AS Trenčín), Christián Herc (FC Nitra), Samuel Dancák (MFK Košice), Šimon Štefanec, Dávid Fuják (obaja MŠK Žilina), PETER KOLESÁR (MFK Zemplín Michalovce), Peter Varga (FK Senica), Daniel Filip Mašulovič (ŠK Slovan Bratislava), Marek Tešlár (ŽP Šport Podbrezová) 
Útočníci: Kevin Kele (ŠK Slovan Bratislava), Ľubomír Tupta (Calcio Catania/Tal.), Daniel Dubec (MFK Ružomberok) 

Náhradníci: 
Brankár: Martin Vantruba (FC Spartak Trnava) 
Obrancovia: ADAM KUĽHA (MFK Zemplín Michalovce), Timotej Janček (AS Trenčín) 
Stredopoliar: Filip Bango (FC Spartak Trnava) 
Útočníci: Adam Zelenka (FC Nitra), Miroslav Fako (FK Senica), Filip Moďoroši (MŠK Žilina) 

Realizačný tím:
Ladislav Hudec (tréner), Peter Štefaňák (asistent trénera), Michal Kijačik (tréner brankárov), Jozef Mada (lekár), Róbert Dioši (masér), Martin Hrnčír (technický vedúci), Ján Greguš (hlavný vedúci)

Program tímu SR "17" na turnaji 8. skupiny kvalifikačnej fázy Elite Round v Nemecku o postup na finálový turnaj majstrovstiev Európy 2015 do Bulharska: 
21. marca o 11:00 h: Nemecko "17" - Slovensko "17" (Wetzlar)
23. marca o 16:00 h: Slovensko "17" - Taliansko "17" (Marburg)
26. marca o 11:00 h: Ukrajina "17" - Slovensko "17" (Marburg) 

Zdroj: SITA