Chcú nadviazať na výborné jesenné ťaženie

2015-03-07 12:00:00

V nedeľu štartuje MFK Zemplín jarnú časť, prvý zápas odohrá v Družstevnej pri Hornáde proti Lokomotíve Košice.

Počas tohto víkendu sa po vyše trojmesačnej prestávke opäť otvoria brány druholigových futbalových štadiónov. U väčšiny hráčov nepopulárna zimná príprava je na konci a formu na prvý jarný „majstrák“ dolaďujú aj v tábore lídra východnej skupiny DOXXbet ligy MFK Zemplín Michalovce. Partia okolo českého trénera Františka Šturmu začne druhú polovicu sezóny v nedeľu popoludní v Družstevnej pri Hornáde, kde nastúpia proti domácej Lokomotíve Košice.

Predĺžiť šnúru výhier

A odštartovať chcú tak, ako sa na vedúce mužstvo pelotónu patrí. „Domáci sa na nás budú chcieť vytiahnuť a poraziť nás, veď skalp lídra tabuľky by mal pre nich veľkú cenu. My by sme však radi nadviazali na výborné jesenné ťaženie a pokračovali vo víťaznej sérii. Chceme ukázať všetkým, že máme silný tím a na čele nie sme náhodou,“ rozhovoril sa brankár žlto-modrých Matúš Kira, ktorý bol v jeseni jednotkou mužstva medzi troma žrďami a mal by ňou byť aj v jarnej časti. Chuť do ďalšej práce mu dodalo aj ocenenie, ktoré získal vo štvrtok na mestskom magistráte v Michalovciach. Od primátora mesta totiž dostal cenu pre najúspešnejšieho športovca mesta. „Vôbec som to nečakal, ale veľmi ma to potešilo. Je to pre mňa veľká pocta,“ povedal.

Sú ešte silnejší

Zemplínčania absolvovali asi najkvalitnejšiu prípravu za posledné roky. Prvýkrát vyrazili aj k moru, keď na osem dní vymenili slovenskú zimu za turecké teplo. „Prípravu sme odtrénovali kvalitne, každý siahol na dno svojich síl. Myslím si, že sme dobre pripravení a ako sa už viacerí z mužstva zmienili, oproti jeseni sme aj silnejší. Noví hráči do tímu zapadli veľmi dobre, vytvorili sme ešte lepší kolektív,“ hovoril rodák z Kolonice pri Snine, ktorý očakáva na ihrisku Lokomotívy bojovný zápas. Už sa pomaly stáva tradíciou, že MFK Zemplín štartuje jar u súpera, tak tomu bolo aj v posledných troch sezónach. „Ja osobne by som radšej začínal doma, predsa len sa mi lepšie chytá na našom peknom štadióne. Na Lokomotíve to bude veľmi náročné. V jeseni sa nám vonku celkom dobre darilo, dúfam, že to bude pokračovať aj v jari a začneme víťazstvom,“ doplnil 20-ročný gólman.

Zdroj: denník Korzár