Ružomberský prvoligista ich vyškolil

2015-02-03 12:00:00

MFK Zemplín urobil pod Čebraťom veľa chýb, za ktoré ho skúsený súper so Saparom a spol. nekompromisne trestal.

Vysokú štvorgólovú prehru si v sobotu na svoje konto pripísali futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Na záver svojho minisústredenia vo Vysokých Tatrách zamierili do Ružomberka, kde nastúpili proti domácemu MFK, ktorý hráva v najvyššej súťaži. Líder východnej skupiny DOXXbet ligy zaknihoval na Liptove hladkú porážku 1:5 (1:3), ktorá bola vôbec ich prvou v prebiehajúcej zimnej príprave.

Skúsený súper

Po jeseni predposledný celok Fortuna ligy v snahe úspešne zvládnuť záchranárske práce, ktoré ho v jarnej časti čakajú, počas zimnej prestávky solídne posilňuje svoj káder, keď nový tréner Ivan Galád privítal vo svojom košiari hotových hráčov ako Štefan Senecký, Marek Sapara, Pavol Masaryk či Štefan Zošák. A tí všetci nastúpili proti žlto-modrým v základnej zostave. „Bol to zatiaľ najkvalitnejší súper, s ktorým sme si v príprave zmerali sily. Do jeho mužstva pribudli skúsení futbalisti, akých my ani zďaleka nemáme. Ukázali svoju kvalitu a spomínané skúsenosti zúročili. Zvíťazili zaslúžene,“ povedal František Šturma, lodivod MFK Zemplín. Po prvom dejstve viedli domáci o dva góly a cez prestávku mohutne prestriedali, keď na ihrisko prišla nová jedenástka hráčov vrátane exmichalovského Lukáša Janiča, ktorá dokázala náskok MFK ešte navýšiť.

Poučiť sa z toho

Zemplínčanom ušiel záver prvého aj začiatok druhého polčasu, kedy inkasovali tri góly. Jediným úspešným strelcom v ich drese bol útočník Tomáš Chovanec, ktorému sa podarilo skórovať proti materskému tímu. „Ružomberčania nás vyškolili. Nepodali sme dobrý kolektívny výkon, v našej hre bolo veľa individuálnych vecí. Urobili sme aj veľa chýb, za ktoré nás súper trestal. Nehrali sme tak, ako sme mali, musíme sa vrátiť k tým veciam a návykom, ktoré ovládame a ktoré nás vo víťazných zápasoch zdobili,“ pokračoval 42-ročný michalovský kormidelník, ktorý následne doplnil: „Ak chceme napredovať a byť úspešní, tak musíme sa vedieť poučiť z takýchto prehier.“ Jeho zverenci nastúpia na nasledujúcu zápasovú previerku v domácom prostredí proti rivalovi z Bardejova, a to v sobotu o 12. hodine na vlastnej umelej tráve.

Zdroj: denník Korzár