Na michalovské konto pribudla druhá výhra

2015-01-31 12:00:00

S novou posilou zo Španielska triumfovali v Prešove, dnes popoludní hrajú na ružomberskej pôde.

V typickom zimnom počasí odohrali vo štvrtok napoludnie svoj tretí prípravný zápas futbalisti MFK Zemplín Michalovce, vedúceho celku DOXXbet ligy skupiny Východ. Predstavili sa na umelej tráve v Prešove. V metropole Šariša si s domácim Tatranom poradili 3:2, keď už do prestávky viedli dvojgólovým rozdielom.

Nespokojný s hrou

Hráči oboch celkov sa museli popasovať s náročným terénom aj chladným počasím, ktoré sprevádzalo slabšie sneženie. Napriek tomu mohlo zopár divákov vidieť svižný futbal s piatimi utešenými gólmi. Hlavne parádna strela hosťujúceho Jakuba Griča či krásny priamy kop domáceho Dávida Leška stáli ozaj zato. „Zápas sa nám vydaril len po výsledkovej stránke, s predvedenou hrou nie som veľmi spokojný, avšak hrali sme na zlom teréne, ktorý bol zasnežený. Lopta sa kĺzala, takže to bolo ťažké. Ale po taktickej stránke sme hrali veľmi zle. S chlapcami si to musíme prebrať a vrátiť sa k nejakým návykom,“ uviedol tréner MFK Zemplín František Šturma, ktorého zverenci sa po súboji presunuli do Tatranskej Lomnice.

Ďalší Španiel

Vo Vysokých Tatrách absolvovali žlto-modrí krátke dvojdňové sústredenie, ktoré zakončia v sobotu súbojom na ihrisku prvoligového Ružomberka. S „galádovcami“ sa stretnú o 13. hodine a po stretnutí sa vrátia späť do Michaloviec. Káder druholigistu sa rozrástol o jednu novú tvár zo Španielska, ktorá nastúpila už aj proti Prešovu. Ide o 23-ročného Antonia Garciu Montera pochádzajúceho zo Sevilly, ktorý môže hrávať v strede alebo na kraji zálohy. Materským klubom tohto 172 cm vysokého šikovného futbalistu je Écija, odkiaľ zamieril do Valladolidu a naposledy pôsobil v rezervnom tíme Getafe, ktorý hráva v tretej najvyššej španielskej súťaži. Montero sa na pôde Tatrana ukázal v dobrom svetle a pri svojej premiére sa mohol zapísať aj do streleckej listiny, avšak dve výborné príležitosti na skórovanie nevyužil.

Zdroj: denník Korzár