Igor Žofčák mieri do maďarskej Nyíregyházy

2015-01-21 12:00:00

Pre odchovanca michalovského futbalu to bude tretia zahraničná zastávka, predtým obliekal aj dresy pražskej Sparty a Jablonca.

Dve dlhoročné opory futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Igor Žofčák a Juraj Halenár definitívne odchádzajú z tímu úradujúceho slovenského majstra. Tridsaťjedenroční hráči si oblečú dres maďarského prvoligového klubu Nyíregyháza Spartacus FC, v oboch prípadoch ide o zmluvu na 1,5 roka s platnosťou do 30. júna 2016. Informuje o tom oficiálna internetová stránka mužstva, ktorému patrí v tamojšej najvyššej súťaži NB1 (Nemzeti Bajnokság I) po sedemnástich kolách 11. miesto v konkurencii šestnástich mužstiev. Nyíregyháza dosiaľ získala 14 bodov, má však o jeden odohraný duel menej spolu s tímom Paksi SE, na ktorého pôde sa uskutoční 21. 2. z jesene dohrávaný súboj. Štart jarnej časti maďarskej ligy sa začne o týždeň neskôr - 28. februára 2015. 

Po nevydarenej jesennej časti Fortuna ligy v Slovane Bratislava, ktorý figuruje až na 5. mieste tabuľky s dvanásťbodovým mankom na lídra zo Žiliny, nastali očakávané zmeny v hráčskom kádri. Na transferovej listine sa ocitli aj spomenutí dvaja skúsení stredopoliari so skúsenosťami aj zo slovenskej reprezentácie. Rodák z Michaloviec Igor Žofčák (nar. 10. apríla 1983) hral v seniorskej kategórii za Ružomberok, Spartu Praha, Jablonec a od roku 2010 bol v Slovane.

Zdroj: SITA