Ženy v šlágri kola nezaváhali na Spiši

2016-04-18 12:00:00

U tabuľkového suseda zvíťazili presvedčivo o štyri góly a upevnili si prvú priečku v tabuľke.

Okrúhle desiate víťazstvo v rade dosiahli počas uplynulého víkendu futbalistky michalovského MFK Zemplín. V sobotu popoludní nezaváhali v šlágri 14. kola druhej ligy Východ na pôde druhého tímu tabuľky v Spišskej Novej Vsi, kde zaknihovali jednoznačné víťazstvo 5:1 (1:0) a svoj náskok pred Spišiačkami zvýšili už na desať bodov.

Zverenky trénera Miroslava Kučeru na umelej tráve spišskonovoveského protivníka viedli po rýchlom góle Koflanovičovej z 9. minúty a v tesnom vedení odchádzali aj na polčasovú prestávku. Hneď po zmene strán pridala druhý gól Stredná, ale domáce zanedlho znížili zásluhou Dovalovej. Potom však v rozmedzí šiestich minút zaznamenala dva presné zásahy striedajúca Brezová a Zemplínčanky už viedli pohodlne 4:1. Gólovú bodku za stretnutím dala desať minút pred koncom najlepšia strelkyňa súťaže Baníková.

FK Spišská Nová Ves - MFK Zemplín Michalovce 1:5 (0:1)

Góly: 57. Dovalová - 9. Koflanovičová, 46. E. Stredná, 67. a 72. Brezová, 80. Z. Baníková

MFK ZEMPLÍN: Žiaková - Strellová, Z. Baníková, Bačová, E. Stredná (62. Brezová), Komáriková, Kondašová, Oláhová, Korfantová (81. Korfantová), Bereščíková (86. Slivovská)

Zvyšné výsledky 14. kola a aktuálnu tabuľku II. ligy žien Východ nájdete TU.

Sobota 23. apríla o 15.00 hod.: Michalovce - Prešov (15. kolo)

Sobota 30. apríla o 15.00 hod.: Michalovce - Humenné (16. kolo)

Sobota 14. mája o 15.00 hod.: Poprad - Michalovce (17. kolo)