Na Gemeri sme zaknihovali prvú prehru

2014-08-23 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. V Rimavskej Sobote sme vyhrávali po góle Bayóna 1:0, domáci napokon stretnutie otočili.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali v sobotu popoludní na ihrisku Rimavskej Soboty prvú prehru v tejto sezóne. V súboji 5. kola neuspeli na Gemeri, keď domácemu MŠK podľahli 1:2, hoci po prvom polčase viedli nad svojim súperom 1:0.

Od úvodu stretnutia boli futbalovejším a lepším tímom Michalovčania, ktorých už v 8. minúte mohol poslať do vedenia Regáli, ktorý unikol po ľavom krídle, ale jeho strelu brankár Prošovský vyrazil. Ďalšiu príležitosť si hostia vypracovali v 21. minúte, Regáli odcentroval na Streňa, ktorého hlavička skončila na brvne domácej brány. Krátko nato bol Prošovský v permanencii opäť, tentoraz s námahou vyrazil tvrdú strelu Kuncu z priameho kopu. V 28. minúte sa o slovo prihlásili aj Gemerčania, po centri Popoviča a následnej hlavičke Chovanca však brankár Kira zasahovať nemusel. O šesť minút nato sa hostia dočkali zaslúženej gólovej odmeny: na rohu šestnástky vybojoval priamy kop Regáli a španielsky legionár Bayón prestrelil Prošovského - 0:1. Tesne pred koncom počasu mali Zemplínčania ešte dve dobré príležitosti na skórovanie, najprv po Streňovom centri Kunca hlavičkoval nad a následne Regáli po narážačke s Kuncom vo výhodnej pozícii iba o milimetre minul bránu domácich.

Po zmene strán pokračovala prevaha Michaloviec, avšak v 58. minúte prišlo vyrovnanie z hlavy Chovanca, ktorý jemne pohladil priamy kop Popoviča a lopta skončila pri pravej žrdi Kirovej svätyne. O tri minúty sa udial ďalší dôležitý moment stretnutia, hostia zahrávali štandardku, po ktorej podnikli Soboťania rýchlu kontru, Popovič sa rútil sám na Kiru, ten ho fauloval a bol vylúčený. Okrem toho bol nariadený aj pokutový kop proti tímu MFK Zemplín. Medzi tri žrde sa postavil Raška, ktorý smer Chovancovej penalty síce vystihol, ale gólu nezabránil - 2:1. Hostia aj napriek oslabeniu mysleli na ofenzívu, domáci hrali totálny antifutbal. V 71. minúte prišli aj oni o vylúčeného hráča, keď druhú žltú kartu uvidel Morháč. Od tej chvíle sa hralo iba na jednu bránu, Rimavská Sobota iba odkopávala lopty. V 79. minúte Morlacchi vystrelil nepresne, o šesť minút nato jeho ďalší pokus len tesne minul šibenicu Prošovského svätyne. V nadstavenom čase mali "šturmovci" dve obrovské šance na vyrovnanie: najprv sa obranou domácich preštrikoval Perez a zoči-voči brankárovi zakončil iba do neho a v posledných sekundách duelu vychytal skvelý Prošovský aj striedajúceho Calva. Domáci tak vydreli tri body...

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)

Góly: 58. a 61. T. Chovanec (druhý z 11 m) - 34. Bayón

ŽK: 26. Morháč, 72. Zahranychnyy, 76. Kotľár - 31. D. Kunca

ČK: 71. Morháč - 61. Kira

Rozhodoval: A. Somoláni - 305 divákov

MŠK: Prošovský - L. Lupták, Hladík, Petrán, Morháč - Kotľár (88. Kovács), Zahranychnyy, Köböl, M. Popovič (90+. Bial) - J. Čertík - T. Chovanec

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Rabiňák (72. Calvo) - Morlacchi - Bayón, Turík, D. Kunca (62. Raška), M. Regáli (46. M. Koscelník) - Streňo

Streda 27. augusta o 16.30 hod.: Štrba - Michalovce (2. kolo SP)

Sobota 30. augusta o 19.30 hod.: Michalovce - Zvolen (6. kolo)

Nedeľa 7. septembra o 15.30 hod.: Trebišov - Michalovce (7. kolo)