Dvojgólové finálové víťazstvo Realu Madrid

2014-08-22 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. V súboji o prvenstvo si "biely balet" poradil s Valenciou a obhájil tak minuloročné prvenstvo.

Víťazom 5. ročníka Michalovce Cupu, medzinárodného turnaja hráčov do 17 rokov, sa stalo družstvo španielskeho Realu Madrid, ktorý si vo finále poradil s ďalším tímom z Pyrenejského polostrova Valenciou 2:0 (0:0).

V stretnutí o prvé miesto na turnaji predviedli oba celky futbal na vysokej úrovni, mierne navrch mali hráči madridského Realu. Ani jedno z družstiev sa však v prvom polčase nedokázalo strelecky presadiť. Góly začali padať až po prestávke a len do siete Valencie. Skóre otvoril v 55. minúte Alvaro Martin Alcantara a gólovú poistku pridal o trinásť minút neskôr Alvaro Malnado Nogueras. Madridčania si už v závere víťazstvo bez problémov ustrážili a po záverečnom hvizde rozhodcu mohli v ich tábore odštartovať oslavy prvenstva.

Real Madrid CF - Valencia CF 2:0 (0:0)

Góly: 55. Martin Alcantara, 68. Malnado Nogueras

ŽK: 73. Miarnau - 73. Farisato Ferro

Rozhodoval: Glova - 2 850 divákov

REAL: Belman Calvo - Hakimi (71. Brea Bernabé), Cedevilla (74. Cobo Guillén), Martin (56. Saddiki), Carrera, Rodriguez Arnaiz, López Teruel, Martin Alcantara (67. Malnado Nogueras), Llario (56. Miarnau), Alcón (74. Jimenéz), Mendoza

CF: Zapata - Borrell-Penades, Ruiz Pérez (53. Gómez Martín), Giner Albero, Navarro Aliaga, De La Peňa (53. Aunión), Fuentes, Andani, Sierra Mateos (63. Arrinas Herrera), Fuertes (63. Llamas Sánchez), Martínez Muela

Konečné poradie turnaja: 1. Real Madrid CF, 2. Valencia CF, 3. FC Barcelona, 4. Legia Varšava, 5. MFK Zemplín Michalovce, 6. FK Dukla Praha