El Clásico skončilo spravodlivou remízou

2014-08-20 12:00:00

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Barcelona viedla nad madridským Realom už dvojgólovým rozdielom, napokon si však veľkí rivali body podelili.

Prestížne El Clásico, teda duel medzi dvoma španielskymi veľkoklubmi Realom Madrid a FC Barcelona, ktorý bol ťahákom celého 5. ročníka Michalovce Cupu, sa skončil remízou 2:2 (0:1). Vo výbornej atmosfére hraný súboj mali Katalánci výborne rozohraní, viedli 2:0, ale "biely balet" sa nepoložil a vybojoval aspoň remízu.

Barcelončania mali veľké držanie lopty, hrali kombinačne a dlho boli lepším celkom. Vyše polhodinu si však ani jedno z družstiev nedokázalo vypracovať gólovú šancu, až prišla 32. minúta. Vtedy zahral kapitán "blaugranas" Charles Alena rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Javier Ruiz a hlavou otvoril skóre - 0:1. "Barca" bola pri chuti a navrch mala aj v úvode druhého polčasu. Svoju prevahu korunovala druhým gólom, ktorý zaznamenal Charles Alena. Potom však "pusinky" dokázali v priebehu dvoch minút skóre vyrovnať - v 56. minúte tvrdo vystrelil Gregorio López Teruel, brankár Nicolas Campuzano jeho pokus iba vyrazil pred dobiehajúceho Chaviera Brea Bernabéa, ktorý pohotovo znížil a následne potrestal ďalšiu nedôslednosť barcelonskej defenzívy striedajúci Daniel Gomez Alcón - 2:2. Súboj gradoval, ožili aj tribúny, oba tímy chceli streliť víťazný gól, ale skórovať sa im už nepodarilo, tak sa prvé tohtosezónne El Clásico skončilo deľbou bodov.

Real Madrid CF - FC Barcelona 2:2 (0:1), na strely zo značky PK 3:3

Góly: 56. Brea Bernabé, 58. Alcón - 32. Ruiz, 46. Alena

ŽK: 53. Martin (Real)

Rozhodoval: Chmura - 4 160 divákov

REAL: Jaen - Hakimi, Martin, Carrera, Cedevilla - Brea Bernabé (59. Mendoza), Rodriguez Arnaiz, López Teruel, Martin Alcantara (59. Hernandez Cruz) - Llario (52. Barea Florez, 80+. Malnado Nogueras), Saddiki (52. Alcón)

FC: Campuzano - Morer, Brandrariz, Rodriguez, Cucurella - C. Perez, O. Busquets, Alena, Tajti (54. Fati), Jang (54. Blanco) - Ruiz