Pohárový žreb nám prisúdil Štrbu

2014-07-10 12:00:00

V prvom kole máme voľný žreb, v tom druhom sa predstavíme na pôde štvrtoligistu spod Tatier.

Vo štvrtok popoludní sa vyžrebovali úvodné dve kolá pohárovej súťaže Slovnaft Cup. Oproti minulým rokom bude mať teraz súťaž pozmenený model, keď sa doň mohli prihlásiť kluby z ligových súťaží na štyroch najvyšších úrovniach. V 1. kole, ktoré je na programe v dňoch 26. a 27. júla, mali tímy z prvej a druhej ligy voľný žreb, do súťaže sa tak zapoja až v 2. kole. To sa odohrá v dňoch 12. a 13. augusta. V ňom už budú v akcii aj michalovskí futbalisti, ktorým žreb prisúdil za súpera štvrtoligovú Štrbu, pričom súboj sa odohrá na ihrisku Podtatrancov. V prípade očakaváneho postupu MFK Zemplín sa žlto-modrí v 3. kole stretnú s víťazom stretnutia Vyšné Opátske - Podbrezová.

S kým to vlastne budeme mať dočinenia? ŠK Štrba v minulom ročníku účinkovala v piatej lige skupine Sever a obsadila výbornú druhú priečku, čím si bezpečne zabezpečila postup do štvrtej ligy Sever. V radoch tímu spod Tatier pôsobí aj jeden hráč z michalovskou minulosťou. Je ním záložník Tomáš Sabo, ktorý v jari 2000 bol v mužstve hrajúcom ešte pod názvom FK Zemplín VTJ na polročnom hosťovaní zo Svitu.

Žreb 2. kola Slovnaft Cupu (skupina Východ):

víťaz Kysucký Lieskovec/OŠK Stráňavy - MŠK Rimavská Sobota, víťaz Slovenské Ďarmoty/TJ Kováčová - Fomat Martin, víťaz Černová/Belá-Dulice - víťaz Stráža/Rosina, víťaz Vrútky/Bytčica - FK Dukla Banská Bystrica, víťaz Hriňová/Vinica - MFK Nová Baňa, FK Rakytovce - TJ Družstevník Liptovská Štiavnica, víťaz Revúca/Detva - OFK Teplička nad Váhom, Brusno - FC Spartak Trnava, FK Čadca - ŠK Závažná Poruba, víťaz Málinec/Poltár - víťaz Trstená/Oravské Veselé, Kysucké Nové Mesto - ŠK Tvrdošín, MŠK Námestovo - MFK Košice, víťaz Divín/Jupie Podlavice-Badín - ŠK Javorník Makov, MFK Žarnovica - TJ Tatran Krásno nad Kysucou, FO Kynex Bytča - MFK Dolný Kubín, TJ ŠK Kremnička - MFK Ružomberok, FK Pokrok SEZ Krompachy - FK Poprad, TJ ŠM Lokomotíva Michaľany - 1. FC Tatran Prešov, MFK Veľké Kapušany - FK Bodva Moldava nad Bodvou, FK Tisovec - Partizán Bardejov, FK Spišská Nová Ves - MFK Spartak Medzev, Družstevník Veľký Horeš - MFK Tatran Liptovský Mikuláš, FK Čaňa - FC Lokomotíva Košice, ŠK Strážske - AS Trenčín, OFK-SIM Raslavice - Tatran Spišské Vlachy, ŠK Futura Humenné - TJ Baník Ružiná, ŠK Štrba - MFK Zemplín Michalovce, TJ FK Vyšné Opátske - ŽP Šport Podbrezová, MFK Rožňava - FTC Fiľakovo, LAFC Lučenec - ŠKM Liptovský Hrádok, OFK Slovan Poproč - Slavoj Trebišov, Tatran Zámutov - FK Slavoj Kráľovský Chlmec