Rezerva po roku opäť zvíťazila vo Svite

2014-05-19 12:00:00

Neuveriteľných 1 090 minút nestrelili gól futbalisti FK Svit. Túto mimoriadne nepriaznivú šnúru ukončili až v sobotňajšom domácom zápase proti rezerve Michaloviec. Napriek tomu, že sa Podtatrancom podarilo skórovať až dvakrát, na body im to nestačilo.

Takmer sedem mesiacov čakali na strelený gól hráči FK Svit. Naposledy rozvlnili sieť ešte 20. októbra minulého roku, keď v zápase 13. kola Dušan Chyba v 86. minúte korigoval na konečných 2:6 z pohľadu Svitu na ihrisku TJ FK Vyšné Opátske. Nasledovalo dvanásť stretnutí bez vsieteného gólu. Až v sobotňajšom súboji 26. kola proti MFK Zemplín Michalovce B v 6. minúte Milan Jambor po neuveriteľných 1 090 minútach konečne prelomil strelecké prekliatie. Prvý polčas domáci zvládli, po presnom zásahu Milana Barabasa z 25. minúty viedli po polovici duelu 2:1. Po zmene strán sa však karta obrátila. Zemplínčania prevzali iniciatívu na svoje kopačky a po góloch Koscelníka a Andrejka otočili výsledok vo svoj prospech.

„Teší nás, že sme strelili dva góly, no opäť sa nám nepodarilo získať aspoň bod. Treba však objektívne povedať, že v druhom polčase nás hostia k ničomu nepustili. Zvýšili ešte pohyb, výborne kombinovali na tomto teréne a zaslúžene si odvážajú tri body. Náročný terén neovplyvnil hru, trávnik je v celkom dobrom stave. Nikde nestála voda, takže sa dalo hrať. Prvý polčas vyzeral z našej strany celkom dobre. Začali sme dobre, do ďalšieho priebehu hry nám pomohol rýchly gól, ktorý nám dodal viac sebavedomia. Žiaľ, v druhom polčase sme už nenadviazali na ten prvý. Odišli sme trochu aj kondične, mali sme dosť zranených hráčov, ktorí nabehli do zápasu. Škoda, že za stavu 2:1 sme nepridali poisťovací tretí gól. Michalovce sa tu predstavili vo veľmi dobrom svetle a musíme im pogratulovať k víťazstvu,“ uviedol hrajúci tréner FK Svit Milan Jambor, ktorý v 6. minúte ukončil poriadne dlhú sériu svojho mužstva bez streleného gólu.

Dva rozdielne polčasy

Hostia si spod Tatier odviezli na Zemplín to, čo si pred súbojom predsavzali, tri body. „Šnúru domácich bez streleného gólu sme nevnímali, ani sme o nej nevedeli. Dozvedeli sme sa o tom až po zápase od domácich usporiadateľov. Bolo to stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Svit na nás vybehol, prvý polčas viac patril domácim. Vedeli sme, čo asi budú hrať, my sme vôbec nehrali to, čo sme chceli hrať. Veľmi sme sa im prispôsobili. V šatni sme si vysvetlili niekoľko vecí, ako by to malo vyzerať. Som rád, že trénerove slová padli na úrodnú pôdu. Druhý polčas bol už podľa našich predstáv. Aj cez prestávku sme si verili, že tu môžeme uspieť. Teší ma, že sme zlepšili svoj výkon, strelili dva góly a vyhrali. V druhom polčase bol už terén strašne rozmočený, šmýkalo sa, bolo to najmä o bojovnosti,“ konštatoval hrajúci asistent hosťujúceho trénera Viktor Kostovčik, ktorý do hry nezasiahol.

Zdroj: denník Korzár