Mladším dorastencom sa na Považí darilo

2014-03-28 12:00:00

Z Dubnice nad Váhom si priviezli štyri body, no boli blízko aj k šiestim. Celok U17 totiž prišiel o výhru v poslednej minúte.

V piatok popoludní odohrali svoje majstrovské duely mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce. V zápasoch 5. kola Dôvera I. ligy sa predstavili na ihrisku MFK Dubnica nad Váhom, kde sa im podarilo dosiahnuť pekné výsledky. Viac sa darilo družstvu U16, ktoré na Považí vyhralo 1:0 (1:0), a rovnaký rezultát mali na dosah aj hráči tímu U17. Tí však v poslednej 80. minúte inkasovali vyrovnávajúci gól a uhrali tak iba bod za remízu 1:1 (0:0).

U17

Tréner Adrián Devečka: "Spokojný som bol s výkonom počas hodiny hry, keď sme dali gól a prestriedali, tak už to nebolo také dobré. Mohli sme v Dubnici vyhrať aj 5:0, domáci nemali prakticky žiadnu šancu, hrali iba jednoduchý futbal, po inkasovanom góle začali nakopávať lopty. My sme viacero prečíslení nedotiahli do zdarného konca, vo finálnej fáze sme to zle riešili. Gól sme opäť dostali po štandardke, keď lopta preletela cez celú šestnástku až do brány."

MFK Dubnica nad Váhom - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:0)

Góly: 80. Pagáč - 58. Sarik

MFK ZEMPLÍN: M. Janočko - M. Kolesár, M. Janočko, Kimák - J. Vaško (67. Halagan), Bednár, Sarik, P. Kolesár (78. M. Pavuk), J. Straka - Chimaľ (61. Reichelt), Bellás

U16

Asistent trénera Tomáš Kozár: "Vyhrali sme zaslúžene, domáci si nevypracovali žiadnu gólovú šancu. My sme mohli pridať aj ďalšie góly. Do vylúčenia Diladiho v 63. minúte, ktoré bolo veľmi prísne, sme hrali tak, ako som si predstavoval. Potom sme sa viac stiahli, domáci začali nakopávať lopty, ale nič z toho nevyťažili a výhru sme už ustrážili."

MFK Dubnica nad Váhom - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)

Gól: 3. Ciganoc

ČK: 63. Diladi (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: Dráb - Mackaľ, Diladi, Masnica, Vinc - R. Kiš (31. T. Lukáč), Lehotský, Ciganoc (74. Struňak) - D. Sopata, T. Duška (49. M. Zlacký), R. Lukáč (79. Šmajda)

Najbližšie stretnutia odohrajú Michalovčania v sobotu 5. apríla na pôde Senice. Družstvo U17 nastúpi o 11. hodine, tím U16 o dve hodiny neskôr.