Podbrezová v dohrávke prekvapujúco prehrala

2013-05-07 12:00:00

Doma nestačila na Bardejov, ktorému podľahla 0:1. Rovnaké rezultáty 3:1 zaknihovali Rimavská Sobota aj Dolný Kubín.

Súhrn výsledkov utorkových dohrávaných stretnutí 23. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŽP Šport Podbrezová - Partizán Bardejov 0:1 (0:0)

Gól: 81. Benes, ŽK: 81. Benes, 83. Paukner (obaja Bardejov),
rozhodovali: Ježík - Borsányi, Špivák, 530 divákov
Na zápas nastúpili obe mužstvá s viacerými zmenami v zostave oproti svojim posledným ligovým stretnutiam. V domácom tíme zaujalo nasedenie Podia na hrot útoku, tento hráč sa v prvom polčase postaral o najväčšie šance domácich, keď svojou ľavačkou zamestnával brankára Bardejova. Hostia v druhom polčase pozorne bránili. Hráči Podbrezovej si vytvorili niekoľko vyložených šancí, no nedokázali skórovať ani do odkrytej bránky. Bardejovčania udreli v 81. min, keď sa po rýchlom protiútoku presadil Benes a rozhodol o zisku troch bodov pre Partizán.

MŠK Rimavská Sobota - TJ Baník Ružiná 3:1 (0:1)

Góly: 73. a 79. Marián Adam, 87. Pribula - 31. Gligorov, ŽK: 49. Siheľský, 55. Sivčevič, 76. Migaľa - 49. Blaščik, 69.
Líška, rozhodovali: Prešinský - Bóllo, Vorel, 458 divákov
Domáci dominovali od začiatku zápasu, ale svoje šance zahodili, trikrát nastrelili konštrukciu bránky hostí. Hráči Ružinej sa dokázali gólovo presadiť zo svojej prvej šance, po rohovom kope hlavičkoval do siete Gligorov. Druhý polčas bol jasne v réžii futbalistov Rimavskej Soboty, ich streleckú smolu prelomil v 73. min krížnou strelou Adam, ktorý o šesť minút po prihrávke Pribulu skóroval opäť a otočil v prospech domácich. V 87. min uzavrel po prihrávke Katonu skóre Pribula.

MFK Dolný Kubín - FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (3:0)

Góly: 16. Jurky, 18. Brčák, 24. Podolský - 47. Glenda, ŽK: 77. Jakubjak (Šaľa), ČK: 86. Jakubjak (Šaľa) po druhej ŽK, rozhodovali: R. Weiss - Benko, Jenčura, 293 divákov
Domácim vyšla desaťminútovka v prvom polčase. V 16. min najskôr Jurky z 35 metrov vymietol roh bránky hostí, o dve minúty dorazil Brčák medzi tri žrde strelu Podolského a v 24. min Podolský preloboval brankára - 3:0. Druhý polčas začali futbalisti Dolného Kubína nekoncentrovane, čo využil hosťujúci Glenda na skorigovanie skóre. Hráči Šale boli v druhom polčase aktívnejší, ale nedokázali pridať ďalšie presné zásahy a nezískali na trávniku Dolnokubínčanov ani bod.