Michalovce vníma ako svoj tretí domov

2016-02-02 12:00:00

Vernon De Marco Morlacchi definitívne zostáva v MFK Zemplín, mužstvu chce pomôcť k naplneniu záchranárskeho cieľa.

Napriek špekuláciám o jeho odchode z metropoly Zemplína, všetko nasvedčuje tomu, že rodák z Argentíny si bude obliekať michalovský dres aj v jarnej časti Fortuna ligy. „Je to tak, zostávam v Michalovciach,“ potvrdil Vernon De Marco. „Mal som viacero ponúk zo Slovenska aj zo zahraničia, no v klube robia všetko pre záchranu vo Fortuna lige. Vraj som jeden z najdôležitejších hráčov, preto nechcú, aby som odišiel. Na jar teda ešte mužstvu pomôžem a uvidíme, čo príde v lete.“

Prestupu by sa však šikovný obranca nebránil ani teraz. „V Michalovciach som už tri a pol roka. Mužstvu som pomohol prebojovať sa do najvyššej súťaže a mesto vnímam po Rosariu a Malorke ako svoj tretí domov. Začínam však cítiť, že prichádza čas posunúť sa ďalej. Chcel by som urobiť krok vpred, zahrať si v kvalitnejšom tíme, aby som mohol futbalovo napredovať. Taktiež by som chcel spoznať nových ľudí a naučiť sa ďalší jazyk,“  priznáva so smiechom futbalista, ktorý hovorí plynule po španielsky, anglicky, nemecky a už aj po slovensky. 

Práve päťgólový strelec jesene by mal byť jednou z najväčších opôr mužstva nového kouča Stanislava Grigu počas jarného boja o udržanie sa medzi slovenskou elitou. „Myslím si, že trénerská zmena tímu prospela. Príprava je modernejšia, beháme menej a viac trénujeme s loptou. Na jar sa budeme chcieť prezentovať iným herným štýlom. Nový tréner bazíruje predovšetkým na kompaktnosti. Budeme chcieť byť nebezpečnejší pred bránou súpera a strieľať viac gólov. Zároveň ale musíme byť kompaktní v defenzíve. Práve taktika je to, na čo sa momentálne zameriavame a ladiť ju budeme aj na sústredení v Španielsku,“ prezradil Vernon De Marco.

Hoci sa narodil v Rosariu, od jedenástich rokov žil s rodinou na Malorke. Nie je preto prekvapením, že tento napoly Argentínčan a napoly Španiel sa na sústredenie veľmi teší. „S michalovskými spoluhráčmi zo Španielska sa už nevieme dočkať. Ako keby sme išli domov. Som rád, že klub uprednostnil Španielsko pred Tureckom. Teším sa na príjemnejšie počasie, hoci za tie roky som si zvykol už aj na slovenskú zimu.“

A ako vnímajú v Michalovciach výrazné hráčske zbrojenie poslednej Skalice? „Samozrejme, zachytili sme nejaké správy, ale neriešime to. Nepozeráme sa na Skalicu, koncentrujeme sa na seba. Vieme, že situáciu máme v našich rukách. Pred posledným tímom tabuľky máme päťbodový náskok, takže na jar bude na nás, aby sme si ho udržali a zachránili sa. Bude to však ešte zaujímavý boj,“ predpovedá Vernon De Marco.

Zdroj: fortunaliga.sk