Rezerva v zemplínskom derby nerozhodne

2012-08-19 12:00:00

Na vlastnom trávniku remizovala s Veľkými Revištiami 1:1, keď osem minút pred koncom zápasu vyrovnával Peter Kokočák.

Štvrtoligové B-mužstvo MFK Zemplín Michalovce remizovali v zemplínskom derby doma s Veľkými Revištiami 1:1.

Od úvodu si územnú prevahu vytvorili domáci futbalisti, ktorí hneď v 2. minúte pohrozili nebezpečným priamym kopom Immorlana, s ktorým si však hostia poradili. V 16. minúte tvrdo vypálil Forgáč, ale Ónody bol pozorný. O tri minúty nato namieril Immorlano z priameho kopu do žrde. V 28. minúte michalovský brankár Brudňak fauloval v pokutovom území Škirdu a Sninský z penalty otvoril skóre - 0:1. O desať minút vystrelil Praščák z ľavej strany nad bránu. Krátko nato Kokočák z hranice šestnástky namieril iba do Ónodyho.

Po prestávke naďalej pokračovala prevaha domácich, ktorí sa však cez pozornú obranu Veľkých Revíšť nedokázali presadiť. V 57. minúte aktívny Španiel Immorlano z priameho kopu poriadne natiahol hosťujúceho gólmana. Presne po hodine hry Špilár zblízka ani na dvakrát nedokázal prekonať Ónodyho. V 62. minúte Lakatoša strela skončila na bočnej sieti. V 82. minúte vystrelil spoza šestnástky domáci Kokočák a lopta so šťastím skončila v bráne - 1:1. Do konca duelu už gól nepadol, a tak si súperi body podelili.

MFK Zemplín Michalovce B - TJ Veľké Revištia 1:1 (0:1)

Góly: 82. Kokočák - 28. D. Sninský (11 m)

ŽK: 28. J. Brudňak, 90. L. Forgáč - 22. Š. Horňák

Rozhodoval: Ondrášek - 500 divákov

MFK ZEMPLÍN B: J. Brudňak - V. Kostovčík, Dargaj, Podhorin, A. Devečka - Kokočák, Harvila, Mihok (72. M. Hreha), Immorlano - L. Forgáč, O. Špilár.

TJ: Ónody - Uhľár, D. Sninský, Miloš Adam, Marjov - Smoľák, Praščák (84. Tokár), M. Lakatoš (72. M. Devečka), J. Tkáč - Škirda (61. Chýrik), Š. Horňák.

Ostatné výsledky 5. kola IV. futbalovej ligy Východ:

Svit - Giraltovce 2:0, Svidník - Stará Ľubovňa 6:1, Stropkov - Sabinov 2:1, Spišské Podhradie - Snina 0:0, Bardejovská Nová Ves - Haniska 3:0, Barca - Vyšné Opátske 3:2, Krásna - Vysoké Tatry 0:1

Tabuľka po 5. kole:

Nedeľa 26. augusta o 10.30 hod.: Michalovce B - Haniska (6. kolo, hrá sa v obrátenom poradí, t.j. v jari v Haniske)

Streda 29. augusta o 17.00 hod.: Giraltovce - Michalovce B (dohrávané 2. kolo)

Nedeľa 2. septembra o 10.30 hod.: Michalovce B - Snina (7. kolo)