V zemplínskom derby výhra rezervného tímu

2012-06-10 12:00:00

Michalovčania porazili Humenné 2:1, za domácich sa presadili Adrián Devečka a Martin Regáli, za hostí Vladimír Voroňák.

V poslednom domácom stretnutí v tejto sezóne sa michalovské B-mužstvo radovalo zo zisku troch bodov, keď v Topoľanoch porazilo už istého víťaza Majstrovstiev regiónu Východ 1. HFC Humenné tesne 2:1 (1:1).

Skóre derby stretnutia mohli otvoriť domáci už v 4. minúte, ale Hutajova bomba skončila s prispením brankára Juščíka na brvne humenskej svätyne. O tri minúty nebezpečne strieľal na druhej strane Vasiľ, lopta však preletela tesne vedľa šibenice. V 19. minúte vybojoval Lorinc rohový kop, ktorý zahral Devečka a skončil priamo v sieti lídra - 1:0. Hostia odpovedali strelou Karnaja nad Brédovu bránu. Krátko po polhodine hry spoza šestnástky vypálil aj Ljubarskij, strela nepríjemne skočila pred Brédom, ale v poslednej chvíli ju vyrazil na roh. V 34. minúte už bolo vyrovnané, Voroňák sa zoči-voči michalovskému gólmanovi nemýlil - 1:1. V závere prvého dejstva Karnaj hlavou o milimetre minul domácu bránu.

Do druhého polčasu nastúpili Michalovce s jednou zmenou v zostave, Ďuďu na hrote vystriedal Regáli, a práve on ako prvý ohrozil brankára Juščíka. V 62. minúte Kokočák vystrelil mimo brány 1. HFC. Na druhej strane zahral nádherne priamy kop skúsený Ljubarskij a Bréda vytiahol ešte krajší zákrok. O niekoľko sekúnd nato sa už skóre menilo, po prihrávke Forgáča preloboval Juščíka striedajúci Regáli - 2:1. Domáci boli pri chuti a po vysunutí Mihoka chýbali Forgáčovi milimetre. V 70. minúte peknou technickou strelou tesne minul bránu Regáli. O štyri minúty sa vo veľkej šanci ocitol humenský Voroňák, ale Bréda ho vychytal. V posledných sekundách duelu mohol pridať tretí domáci gól Regáli, ale jeho prízemná strela spoza šestnástky iba tesne minula svätyňu hostí.

MFK Zemplín Michalovce B - 1. HFC Humenné 2:1 (1:1)

Góly: 19. A. Devečka, 66. M. Regáli - 34. V. Voroňák

ŽK: 28. Juščík (Humenné)

Rozhodoval: Bucko - 300 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Bréda - D. Lorinc, Dargaj, A. Devečka, M. Hreha (67. Mihok) - L. Jacko, Hutaj, L. Forgáč (90. Pavlov), Kokočák - Ďuďa (46. M. Regáli), Dulovič

1. HFC: Juščík - Pet. Šuľák, Bezeg, M. Paraska, Demčák (86. Dysko) - Jurov (73. Koromház), Ljubarskij, Hreško, C. Vasiľ - S. Karnaj, V. Voroňák

V poslednom 30. kole sa Michalovčania predstavia v Spišskom Podhradí. Zápas sa odohrá v stredu 13. júna o 17. hodine.

Ostatné výsledky 29. kola Majstrovstiev regiónu Východ:

Stropkov - Giraltovce 4:0, Haniska - Snina 2:0, Vyšné Opátske - Sabinov 2:0, Veľký Šariš - Svit 2:5, Nižný Hrušov - Svidník 1:1, Barca - Krásna 1:2, Bardejovská Nová Ves - Spišské Podhradie 4:3