Záverečné 33. kolo II. futbalovej ligy v skratke

2012-05-28 12:00:00

V nedeľu sa odohralo posledné kolo druholigového ročníka 2011/12, v ktorom vonku naplno zabodovali Michalovce a Podbrezová.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí záverečného 33. kola II. slovenskej futbalovej ligy 2011/2012:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŽP Šport Podbrezová 1:2 (0:0)
Góly: 90.+ N. Angelovič - 64. Ľ. Rusnák, 78. Čekovský, rozhodovali: Korista - D. Hrčka, Jankovič, 210 divákov
Obom mužstvám už v zápase o nič nešlo, hralo sa v pokojnom tempe. Na trávniku sa okrem gólových momentov nič vážnejšie neudialo. V 64. min nacentroval Kožička presne na hlavu Rusnáka, ktorý nedal domácemu brankárovi Ďurčovi šancu. V 78. min získali hostia dvojgólové vedenie, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Čekovský a zblízka prestrelil domáceho gólmana. V závere zápasu dostal šancu mladý dorastenec Angelovič, ktorý v nadstavenom čase znížil premiérovým gólom medzi seniormi na 1:2.

MFK Dolný Kubín - MFK Zemplín Michalovce 2:4 (1:3)
Góly: 26. Dolinajec, 67. Ujčík - 17. a 45.+ Rák (druhý z pok. kopu), 45. Forgáč, 64. O. Špilár, ŽK: 45. Sivčevič, 69. Ján Čarnota, 90. Stupak - 40. Uškovič, 77. Krmpotič, ČK: 45.+ Sivčevič (Dolný Kubín), rozhodovali: Krivošík - Poláček, Roszbeck, 211 divákov
V Dolnom Kubíne sa hral otvorený futbal s množstvom gólov. Domáci v úvode nepremenili dve príležitosti, za čo ich potrestal Rák. Dolinajec síce v 26. min vyrovnala, ale zlomové okamihy zápasu prišli v 45. min, keď najprv Forgáč dorazil loptu do siete a následne po zlej rozohrávke domácich unikol Uškovič, ktorého fauloval Sivčevič. Ten videl červenú kartu a z pokutového kopu poslal hostí do dvojgólového vedenia Rák. V druhom polčase hostia využili výhodu o jedného hráča, O. Špilár zvýšil v 64. min na 4:1. Za domácich skorigoval v 67. min Ujčík na konečných 2:4.

FK LAFC Lučenec - FC Petržalka 1898 2:0 (2:0)
Góly: 13. Mat. Pyrka, 14. R. Semeník, rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Špivák, 250 divákov
O víťazstve domácich rozhodla päťminútovka v úvode prvého polčasu, keď najprv Mat. Pyrka otvoril v 13. min skóre zápasu a vedenie futbalistov Lučenca zvýšil o chvíľu neskôr Róbert Semeník. Hostia nenašli na rýchle dva góly odpoveďi, a tak si domáci v záverečnom dueli sezóny dvoch zostupujúcich tímov pripísali na konto víťazstvo.

MFK Ružomberok "B" - MŠK Rimavská Sobota 0:0
ŽK: 40. Kutlík, 56. Mrva, 87. M. Nagy - 33. Pribula, 68. J. Zvara, 78. Mravec, 89. P. Sedlák, rozhodovali: A. Somoláni - Cuninka, Martiš, 359 divákov
Prvý polčas priniesol futbal skôr podpriemernej úrovne. Obe mužstvá akoby už skôr mysleli na letné dovolenky. Po zmene strán to nebolo o nič lepšie. Trápenie na oboch stranách pokračovalo a bezgólový výsledok je len vyústením toho, čo sa dialo na ihrisku.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - ŠK SFM Senec 3:1 (1:1)
Góly: 16. a 58. R. Jurko, 90. Dyjan (z pok. kopu) - 45. Hlavatovič, ŽK: 31. Hutta, 90. Matlák (obaja Senec), rozhodovali: Perašín - Kubačka, Petríček, 620 divákov
V spočiatku vyrovnanom meraní síl záverečného 33. kola otvorili gólový zápis domáci, v 16. min trafil do siete Jurko. Odpoveď hostí prišla v závere prvého polčasu, krátko pred prestávkou vyrovnal Hlavatovič. Druhý polčas už však patril iba domácim, v 58. min poslal svoj tím do vedenia druhým gólom Jurko a v 90. min zo značky pokutového kopu spečatil víťazstvo Dyjan.

TJ Spartak Myjava - MFK Dubnica 3:1 (1:0) - hralo sa v Turej Lúke
Góly: 50. a 61. Sládek (prvý z pok. kopu), 36. Zdeno Štrba - 63. M. Ižvolt, ŽK: 10. Abrahám, 49. Božoň (obaja Dubnica), rozhodovali: Matúš - Bobko, Borsányi, 1125 divákov
Na začiatku Dubnica zvolila taktiku vysokého napádania, ale postupne jej snaha opadala a taktovku prevzali domáci. Myjavčania získali hernú prevahu, vytvorili si množstvo šancí, z ktorých tri premenili. Myjava mohla pridať aj ďalšie góly. Dubničania v 63. min len skorigovali zásluhou Ižvolta na konečných 1:3. Diváci videli atraktívny zápas, po ktorom vypukli naplno oslavy domáceho prvenstva v druhej najvyššej futbalovej súťaži.