Béčko prehralo tesne na ihrisku Svitu

2012-05-20 12:00:00

Podtatrancom podľahlo 1:2, hoci po polčase vyhrával MFK Zemplín 1:0 po góle Petra Kokočáka.

Michalovský rezervný celok neuspel v zápase 26. kola Majstrovstiev regiónu Východ na pôde FK Svit, ktorému podľahol najtesnejším rozdielom 1:2 (1:0).

V prvom polčase sa vo Svite hral vyrovnaný medzišestnástkový futbal s minimom šancí na oboch stranách. Michalovčania hrozili najmä z protiútokov a presne po uplynutí hry sa im podarilo otvoriť skóre duelu zásluhou Kokočáka, ktorý strelou s 25 m prekvapil domáceho gólmana - 0:1. Po zmene strán sa o slovo čoraz viac hlásili futbalisti Svitu, ale práva hostia mohli pridať ďalšie góly, avšak šance Regáliho a Jacka zostali nevyužité. Domácim sa podarilo vyrovnať v 62. minúte, po nedorozumení v michalovských obranných radoch strelou z ťažkého uhla prekonal Patrika Le Gianga Beller - 1:1. Jedenásť minút pred koncom prišiel aj druhý gól Svitu, po vymyslenom rohovom kope a následnom faule na brankára Zemplínčanov sa presadil Macko a zariadil svojmu tímu tesné víťazstvo 2:1.

FK Svit - MFK Zemplín Michalovce B 2:1 (0:1)

Góly: 62. Beller, 79. M. Macko - 30. Kokočák

MFK ZEMPLÍN B: P. Le Giang - D. Lorinc, Hutaj, A. Devečka, V. Kostovčík - Dulovič (55. M. Regáli), Sochanič, Pavlov, M. Hreha - Kokočák, L. Jacko

Nedeľa 27. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Svidník (27. kolo)

Nedeľa 3. júna o 17.00 hod.: Krásna - Michalovce B (28. kolo)

Nedeľa 10. júna o 17.00 hod.: Michalovce B - Humenné (29. kolo)

Ostatné výsledky 26. kola Majstrovstiev regiónu Východ:

Giraltovce - Humenné 2:0, Svidník - Bardejovská Nová Ves 1:0, Sabinov - Barca 3:3, Snina - Nižný Hrušov 7:0, Stropkov - Veľký Šariš 2:1, Haniska - Vyšné Opátske 4:1, Krásna - Spišské Podhradie 2:0