Zápasy 29. kola II. futbalovej ligy v skratke

2012-05-13 12:00:00

Cez víkend sa domácim mužstvám veľmi nedarilo, zvíťaziť na vlastnom štadióne dokázal iba Senec.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 29. kola II. futbalovej ligy:

SOBOTA
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Rimavská Sobota 0:1 (0:1)
Gól: 38. P. Ďurica, ŽK: 11. Šupej, 79. Fótyik - 74. P. Ďurica, rozhodovali: D. Sedlák - Martiš, Roszbeck, 200 divákov
Stretnutie sa hralo za silného vetra a dažďa. Diváci videli minimum gólových príležitostí. Rozhodujúci moment priniesla 38. min, keď po priťuknutí hosťujúceho Sihelského strelil gól P. Ďurica. Víťazstvo hostí mohol prikrášliť v 81. min P. Sedlák, ale pokutový kop nepremenil.

MFK Dolný Kubín - TJ Spartak Myjava 2:2 (1:2)
Góly: 19. Ujčík, 59. Dolinajec - 27. Zdeno Štrba, 45. J. Petráš, ŽK: 33. Čarnota - 72. Chalány, rozhodovali: Špaček - Balko, Mikulaj, divákov
Domáci začali opatrne, ale napriek tomu sa ujali vedenia, keď obrana Myjavy zabudla na Ujčíka. Hostia stupňovali tempo a pohodlne vyrovnali Štrbom a následne nádherne trafil šibenicu pred koncom polčasu Petráš. Druhý polčas sa snažili domáci aspoň vyrovnať, čo sa im nakoniec aj podarilo, a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

ŠK SFM Senec - FC Petržalka 1898 1:0 (1:0)
Gól: 13. Belkovics, ŽK: 75. Trajcsik - 83. T. Hanzel, 90. Klenovský, rozhodovali: Ježík - Vorel, Tomčík, 387 divákov
V priemernom zápase mali domáci hráči prevahu. O ich víťazstve rozhodol v 13. min strelou zo 16 m Belkovics. Hostia seneckú bránku prakticky neohrozili.

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 0:0
Bez kariet, rozhodovali: Jaška - Vindiš, Jankovič, 890 divákov
Hral sa priemerný futbal druholigovej úrovne, v ktorom si ani jedno z mužstiev nevypracovalo gólovú šancu. Zápas preto skončil zaslúžene bezgólovou remízou.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Dubnica 1:1 (0:0)
Góly: 57. Dyjan de Azevedo - 83. M. Ižvolt, ŽK: 86. M. Kubala - 69. T. Mrva, 81. M. Filo, rozhodovali: Páchnik - Kubačka, Súkeníková, 720 divákov
Po vlažnom začiatku bez šancí sa dôležité veci odohrali až v druhom polčase. Domáci hrali s vetrom, po centri z ľavej strany od Marka otvoril Dyjan de Azevedo hlavičkou skóre. Hostia vyrovnali v 83. min z jedinej vážnejšej šance z priameho kopu Ižvoltom. Domáci mali ešte v závere možnosť rozhodnúť o svojom víťazstve, ale šance nepremenili.

NEDEĽA
FK LAFC Lučenec - MFK Ružomberok "B" 0:2 (0:2)
Góly: 14. I. Kotora, 25. Almaský, ŽK: 38. Fljaško, 41. Mat. Pyrka, 87. Mižík - 37. Práznovský, rozhodovali: Horváth - Lieskovský, Hrdlička, 290 divákov
Domácim hrajúcim o záchranu vôbec nevyšiel tento duel. O svojom zaslúženom víťazstve rozhodli hosti už v I. polčase, ktorý gólmi Kotoru a Almaského vyhrali 2:0. Po prestávke síce Lučenec ožil, ale na zvrat to nestačilo.