Premiérový jarný bod bratislavskej Petržalky

2012-04-30 12:00:00

V zápasoch 27. kola II. ligy okrem tohto výsledku zaujala aj vysoká výhra Senca nad Dubnicou v pomere 4:0.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 27. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže:

SOBOTA:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - TJ Spartak Myjava 0:2 (0:1)
Góly: 3. P. Sládek, 86. Ulrich, ŽK: 58. Boškovič, 79. I. Lišivka (obaja Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Piatka - D. Hrčka, Jankovič, 650 divákov
Domácich hneď v úvode zaskočil nešťastný gól, ktorého autorom bol P. Sládek Do konca polčasu sa však hral vyrovnaný futbal. Po zmene strán mali viac z hry hostia, vypracovali si množstvo gólových príležitostí, ale využili iba jedinú, keď štyri minúty pred koncom rozvlnil sieť na domácej bránke Ulrich.

MFK Dolný Kubín - FK LAFC Lučenec 3:1 (2:1)
Góly: 10. a 43. Jurky (prvý z pok. kopu) 59. Šivčevič - 40. Sivčevič (vlastný gól), ŽK: 44. Jurky - 10. I. Paldan, 56. M. Szabó, rozhodovali: Kozák - Jenčura, Špivák, 453 divákov
Domácim vyšiel úvod, keď v 10. min volejbalovo zahral rukou vo vlastnej šestnástke Paldan a pokutový kop premenil Jurky. Hostia pôsobili sympatickým dojmom, ale prejavila sa ich nemohúcnosť v útoku. Vyrovnali po nastrelenej nohe Šivčeviča, ale ešte v závere polčasu Jurky po ideálnom centri opäť zvrátil vedenie na kubínsku stranu. V druhom polčase hostí dostal na kolená po rohovom kope Šivčevič, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke. Od toho momentu domáci poľavili a hostia mali v závere dve príležitosti, ale nedokázali sa presadiť a domáci zaslúžene vyhrali.

ŠK SFM Senec - MFK Dubnica 4:0 (2:0)
Góly: 32. Hlavatovič, 36. Chromý, 47. Hutta, 70. Martin Mikulič, ŽK: 42. Trajcsik - 39. O. Augustíni, 80. Šupák, ČK: 62. O. Augustíni (po druhej žltej), rozhodovali: Molitoris - Košecký, Mikulaj, 484 divákov
Domáci mali celozápasovú prevahu, vytvorili si viacero gólových príležitostí, ktoré dokázali úspešne realizovať a zaslúžene tak zdolali svojho súpera z Dubnice vysokým rozdielom.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 0:2 (0:0)
Góly: 57. E. Le Giang, 74. Peter Ďurica, ŽK: 31. J. Hořava, 37. Jakubčo, 37. Ruskovský - 66. Pribula, rozhodovali: Straka - Borsányi, Lieskovský, 1150 divákov
V Michalovciach sa hralo priemerné druholigové stretnutie. V prvom polčase si ani jedno družstvo nevypracovalo výraznejšiu gólovú príležitosť. V druhom dejstve rozhodli hostia o svojom triumfe dvoma gólmi z brejkových situácií.

NEDEĽA:

FC Petržalka 1898 - ŽP Šport Podbrezová 0:0
Rozhodovali: Vlčej - Poracký, Hrdlička, 280 divákov
Bezproblémový futbalový zápas, v ktorom mali z hry viac najmä hostia. Hráči Podbrezovej využívali najmä štandardné situácie, no nedokázali ich pretaviť do gólu. Viackrát sa vyznamenal domáci brankár, ktorý aj v druhom polčase vystihol brejkovú situáciu Tubonemiho z Podbrezovej. Domáci zostali bez šance na zápis do streleckej listiny, napriek tomu však získali prvý jarný bod.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Ružomberok "B" 1:1 (1:0)
Góly: 15. Dyjan - 68. V. Kováč, ŽK: 10. Balát, 44. L. Horváth, 58. N. Pavlovič, 90. Smačár - 30. M. Jurkemik, 76. Gallo, ČK: 26. Ribár, rozhodovali: Marhefka - Bobko, Petríček, 990 divákov
Skóre otvoril v 15. min krásnou strelou domáci Dyjan De Azevedo. Po červenej karte kapitána Moldavy nad Bodvou Ribára za podrazenie sa však hostitelia museli zamerať viac na defenzívu. Náskok si neubránili: v 68. min na napokon konečných 1:1 hlavičkou vyrovnal Vladimír Kováč.