G. Gamkrelidze pred súbojom s Gemerčanmi

2012-04-28 12:00:00

MFK Zemplín chce konečne prelomiť nepriaznivú sériu. Nad Rimavskou Sobotou doma naposledy zvíťazil dvakrát 3:0.

Už päť majstrovských zápasov v rade nezabodovali druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Ideálnu príležitosť ukončiť túto čiernu sériu budú mať už dnes, keď v súboji 27. kola privítajú o 19.30 hod. na svojom štadióne Rimavskú Sobotu, proti ktorej sa im v poslednom období doma darí.

V uplynulom kole sa Michalovčania predstavili v Dubnici, kde prehrali 1:2. Hostia mali ťažké srdce na rozhodcu, ktorý Považanom daroval dva pokutové kopy. „Rozhodcovia pískali všetko proti nám. Avšak keby sme v úvodnom dejstve strelili tri góly, tak domácim by nepomohli ani dve penalty, ktoré určite nemali byť,“ vrátil sa k minulotýždňovému stretnutiu stredopoliar MFK Zemplín Georgii Gamkrelidze. Mužstvo prvýkrát nastúpilo pod vedením nového lodivoda Alberta Rusnáka. „Tréner nás učí nový systém hry a v Dubnici to bolo hlavne v prvom polčase vidieť. Ak budeme aj naďalej takto pracovať, dostavia sa aj výsledky a bude to lepšie,“ pokračoval gruzínsky legionár.

G. Gamkrelidze dnes nastúpi proti bývalým spoluhráčom, v Rimavskej Sobote totiž v závere jesene krátko pôsobil. „V Gemeri som bol dva mesiace. Soboťania majú iba o bod menej ako my, sú o priečku pod nami. V mužstve majú viacero kvalitných hráčov, ktorí majú viac skúseností ako my. Vedie ich Branislav Mráz, ktorý je dobrý tréner a hráčov vie výborne pripraviť na zápas,“ prezradil 24-ročný futbalista, podľa ktorého sú Gemerčania najsilnejší v strede poľa, kde majú skúseného Pavla Sedláka.

Zemplínčanom sa v domácich dueloch proti R. Sobote darí. Posledné dve stretnutia s týmto súperom na vlastnom štadióne vyhrali zhodne 3:0. Trúfajú si Michalovčania aj do tretice na takýto výsledok? „Každé mužstvo chce zápas vyhrať čo najvyšším rozdielom, ale pre nás sú teraz prioritou tri body. Chceme konečne zvíťaziť, je jedno, po akom výsledku sa nám to podarí,“ uviedol G. Gamkrelidze, ktorý v posledných súbojoch potvrdil vzostup formy. Ani dnes nenastúpia „rusnákovci“ v plnej sile, potrestaní sú Ceesay (štyri žlté karty) a Dargaj (červená karta) a zranení Korijkov a Mihok. Uzdravení sú už Ruskovský a Rák.

Zdroj: denník Korzár