Rezerva z Hanisky s prázdnymi rukami

2012-04-22 12:00:00

Na ihrisku súpera z čela tabuľky prehrali Michalovčania tesne 1:2, keď jediný gól zaznamenal Oliver Špilár.

V zápase 22. kola Majstrovstiev regiónu Východ sa nedarilo rezervnému celku MFK Zemplín Michalovce, ktorý na pôde Hanisky prehral 1:2 (0:0).

Domáci na Michalovčanov vybehli hneď od úvodu, ale tí ich počiatočný tlak ustáli a v strede poľa si postupne vytvorili prevahu, keď domácich prevyšovali po kombinačnej stránke. Do väčších príležitostí sa však nevedeli dostať. V prvom polčase tak diváci v Haniske gól nevideli. Po zmene strán si Zemplínčania vybrali zhruba pätnásťminútovú slabšiu chvíľku, ktorú skúsené domáce mužstvo dokázalo využiť na vsietenie dvoch gólov. Oba strelil domáci stredopoliar František Palenčár, ktorý sa najprv presadil v 25. minúte a druhýkrát o osem minút neskôr. MFK Zemplín tak prehrával 0:2, v Haniske sa rozpršalo a terén sa zhoršil, čo kombinačným hosťom nevyhovovalo. Domáci si vypracovali ďalšie dve tutovky, ktoré však výborný Patrik Le Giang zneškodnil. Michalovčania znížili v 77. minúte, keď sa po centri Petra Jakubča z ľavej strany presadil Oliver Špilár, ktorý dal gólovú bodku za stretnutím.

FK Haniska - MFK Zemplín Michalovce B 2:1 (0:0)

Góly: 58. a 66. Palenčár - 77. O. Špilár

ŽK: Slicho - Pavlov

Rozhodoval: Džima - 300 divákov

FK: Suchý - Ľ. Leško, V. Zajac, J. Gorej, Plačintár - G. Majoroš (70. Stoľár), Slicho, M. Majoroš, Beck (46. Klimek) - Palenčár (88. M. Horváth), Majerník

MFK ZEMPLÍN B: P. Le Giang - D. Lorinc, Hutaj, V. Kostovčík, M. Hreha (70. L. Jacko) - Ďuďa, Jakubčo, Pavlov (72. P. Fedor), L. Forgáč, Kokočák - O. Špilár

Nedeľa 29. apríla o 10.30 hod.: Michalovce B - Stropkov (23. kolo)

Nedeľa 6. mája o 16.30 hod.: Snina - Michalovce B (24. kolo)

Nedeľa 13. mája o 10.30 hod.: Michalovce B - Sabinov (25. kolo)

Ostatné výsledky 22. kola Majstrovstiev regiónu Východ:

Giraltovce - Svidník 2:0, Svit - Krásna 2:0, Sabinov - Humenné 1:1, Snina - Spišské Podhradie 3:1, Stropkov - Bardejovská Nová Ves 1:0, Vyšné Opátske - Barca 1:2, Veľký Šariš - Nižný Hrušov 1:0