Vo víkendových zápasoch až 6 červených kariet

2012-03-18 12:00:00

V piatich stretnutiach 21. kola sa domácim tímom veľmi nedarilo, zvíťaziť dokázala len rezerva Ružomberka.

Výsledky víkendových zápasov II. ligy 2011/2012 - 21. kolo:

MFK Ružomberok "B" - MFK Dubnica 2:0 (0:0) - hralo sa na umelej tráve
Góly: 54. Hoferica, 82. M. Nagy (z 11 m), ŽK: 22. Lupták, 35. R. Bartoš, 67. Práznovský, 72. Bielák - 72. Grabež, 89. Mrva, ČK: 4. Múdry, 81. Bajza, 90+. Chmelík (všetci Dubnica), rozhodovali: Špaček - Mókoš, Žákech, 193 divákov

V 4. min zastavil unikajúceho domáceho Kotoru faulom zozadu Múdry a videl červenú kartu. V prvom polčase však rezerva MFK nedokázala využiť početnú prevahu, najväčšiu šancu v tejto fáze hry mal v 31. min dubnický Vaško, jeho hlavička zblízka tesne minula domácu bránku. Po zmene strán sa už zväčša hralo v réžii Liptákov. V 54. min našiel Lupták centrom Hofericu, ktorý umiestnenou strelou otvoril skóre. V 82. min zastavil hosťujúci gólman Bajza prenikajúceho Bartoša faulom, odpískaný pokutový kop premenil Nagy - 2:0. Ružomberský hráč si penaltu zopakoval aj v nadstavenom čase, ale už neuspel.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 7. Azavedo (z 11 m) - 25. Waseem, ŽK: 22. Kantár - 6. Krmpotič, 34. J. Hořava, rozhodovali: Ježík - R. Sluk, Tománek, 1742 divákov

Domáci začali zápas svižne, súpera zatlačili do obrany. Po rozohrávke dlhého autu hrali domáci rukou, z pokutového kopu skóroval Brazílčan Azavedo. Michalovčanom sa v 25. min podarilo vyrovnať, po dlhom centri z rohu ihriska skóroval hlavou Waseem. Druhý polčas už ďalší gól nepriniesol a zápas preto skončil remízou a zaslúženým bodom pre obe mužstvá.

TJ Spartak Myjava - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (0:1)
Góly: 77. Ulrich - 16. Stojanovič (z 11 m), ŽK: 42. Erik Szabo, 77. Ulrich - 75. V. Greško, ČK: 16. Častulin, 77. Erik Szabo - 26. Nosko, rozhodovali: Korista - Slyško, D. Hrčka, 1726 divákov

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ktorý na Myjavčanov vytvárali tlak a boli predovšetkým kombinačne lepší. Jediný gól prvého polčasu však padol z pokutového kopu, ktorý premenil hosťujúci Stojanovič a predchádzalo mu vylúčenie domáceho Častulina. Domáci sa nemohli dostať do tempa, čo sa zmenilo až v druhom dejstve a výsledkom bolo vyrovnanie Ulricha v záverečnej pätnásťminútovke. V stretnutí videli diváci až šesť kariet - po tri žlté i červené a v zhodnom pomere 2:1 pre domácich. Tomu zodpovedala aj atmosféra v hľadisku.

FK LAFC Lučenec - MŠK Rimavská Sobota 1:2 (0:1)
Góly: 83. Nilaš - 45. Rubint, 62. Peter Ďurica, ŽK: 20. Paldan - 53. Obročník, rozhodovali: Piatka - Ádám, Roszbeck, 1320 divákov

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V úvodnom dejstve mali viac šancí domáci, keď domáci Semenník nedokázal využiť ani jednu zo svojich možností. Po jednej z jeho akcii ťažili hostia z protiútoku, Rubint hlavou otvoril skóre - 0:1. V druhom polčase vnikol Ďurica umne do obrany domácich a zvýšil už na 0:2. Domáci začali hrať vabank, no podarilo sa im výsledok iba skorigovať na konečných 1:2.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK SFM Senec 1:1 (0:0)
Góly: 87. T. Labun - 62. Gogolák , ŽK: 8. Peter Tomko (Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Sedlák - Benko, Ličko, 450 divákov

Domáci chceli zlepšenú formu z prípravy potvrdiť hneď od úvodu. Už v 1. min mal výbornú šancu Labaška, minul však bránku. Potom sa prakticky až do 40. min nič neudialo, v závere polčasu sa k slovu dostali hostia. Na svätyňu Liptákov išiel sám Timm, brankár Šavol ale zázračne vyrazil na roh. Do 62. min mali domáci prevahu, no hostia z protiútoku skórovali. Tatrani sa osmelili a snažili sa vyrovnať. Ich snaha bola zúročená dve minúty pred koncom riadneho hracieho času po rohu Labašku predĺžil Balluch hlavou na nohu Labuna, ktorý prudko z päťky dorazil. Hostia mohli prísť aj o jeden bod, pretože v 91. min Šupej trestuhodne zahodil šancu do prázdnej brány a tak sa stretnutie skončilo zaslúžene remízou.

Zostávajúci duel MFK Dolný Kubín - FC Petržalka 1898, pôvodne stanovený na sobotu 17. marca o 15.00 h, odložila Únia ligových klubov pre nevyhovujúci stav hlavnej hracej plochy na stredu 18. apríla so začiatkom o 16.00 h.