Neúspešný kvalifikačný vstup Slovenska 19

2011-05-20 12:00:00

Slovenská reprezentácia do 19 rokov na úvod II. fázy kvalifikácie ME s prehrou s Grékmi 1:2. Nastúpil iba Oliver Špilár.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov prehrala v piatok v jej úvodnom zápase II. fázy kvalifikácie ME 2011 v seneckom NTC s rovesníkmi z Grécka 1:2. Zverenci trénera Pavla Peráčka nastúpia v druhom súboji 3. skupiny v nedeľu proti Bielorusom tiež v Senci o 11.00 hod. V skupine ešte hrajú aj úradujúci majstri Európy tejto vekovej kategórie z Francúzska. O postup na júlový finálový turnaj v Rumunsku bojuje 28 tímov v tzv. Elite Round v siedmich štvorčlenných skupinách. K domácemu organizátorovi postúpia len ich víťazi, ako prví si postup zo 6. skupiny zaistili Srbi. Slováci si prehrou s Grékmi veľmi znížili šance na postup.

3. skupina:
SR 19 - Grécko 19 1:2 (1:2)
Góly: 18. Lásik - 5. Katidis, 36. Bartek (vlastný), rozhodoval: Aytekin (Nem.), ŽK: Kotsaridis, Stamogiannos, Kapino (všetci Gr.).
SR 19: Le Giang - Jacko, Janec (46. Vrablec), Grman, Bartek - Lásik, Škvarka, Hladík, ŠPILÁR - Dolný, Schranz (63. Ujlaky).

Slováci dostali už v 2. minúte šancu kopať pokutový kop, Dolný ju ale nevyužil. Peráčkovci pykali za to už v 5. minúte, keď skóre otvoril Katidis. Mladí Slováci vyrovnali vďaka stredopoliarovi talianskej Brescie Lásikovi v 18. minúte, ale v 36. minúte si dal vlastný gól obranca Bartek. V druhom polčase sa napriek veľkej snahe Slovákov už skóre nezmenilo. Domáci si tak veľmi skomplikovali snahu postúpiť.