Po hetriku Serečina víťazstvo v Púchove

2011-05-14 12:00:00

MFK Zemplín dosiahol v Púchove štvrté víťazstvo na ihrisku súpera v tejto sezóne.

MFK Zemplín doma najbližšie uvidíme v stretnutí s Lučencom, ktoré je na programe v sobotu 21. mája.

Tréner MFK Zemplín Michalovce Vlastimil Petržela musel pred súbojom v Púchove riešiť nečakané starosti v zadných radoch, kde mu kvôli zraneniam chýbala dvojica stopérov Marcin i Mižík. Aj preto sa debutu v seniorskom drese dočkal talentovaný zadák zo staršieho dorastu Zoltán Žebik.

Vo výbornom zápase strelili favorizovaní Michalovčania zásluhou Filipa Serečina v prvej polhodine dva góly, do polčasovej prestávky však domáci znížili zásluhou Piláta z pokutového kopu. Po zmene strán dokázal v tabuľke posledný Púchov vyrovnať Vrahaníkom, ale Serečin svojim tretím úspešným zásahom poslal hostí z východu Slovenska opäť do vedenia. Víťazstvom MFK Zemplín 4:2 spečastil v 82. minúte Kunca.

Štatistika

Púchov - Michalovce 2:4 (1:2)

Góly: 31. Pilát (z pok. kopu), 49. Varhaník - 19., 27. a 57. Serečin (tretí z pok. kopu), 82. Kunca. ŽK: 44. L. Majtán, 55. Korený - 3. Zonzon, 31. Hottek, 50. Jakubčo, 69. Waseem. Rozhodca: Eperješi - 155 divákov.

FK: Belic - Pilát, Korený, Sviečka (36. Matej Loduha), Bogiň - Šupák, Majtán, Hurtoň, Struška (86. Milan Loduha) - Svorada, Varhaník.

MFK ZEMPLÍN: Brudňak - Janek, Trninič, Žebik (74. Gamkrelidze), Vanák - Waseem (73. Špilár), Zonzon (43. Knobloch), Jakubčo, Hottek - Serečin, Kunca.

Zvyšné výsledky 30. kola, sobota 16.30 hod.: Lučenec - Dolný Kubín 1:0 (1:0), 17.30 hod.: SFM Senec - Liptovský Mikuláš 0:1 (0:1), 19.30 hod.: Moldava nad Bodvou - Šaľa 0:1 (0:0). Nedeľa 10.30 hod.: Petržalka - Rimavská Sobota 2:2 (1:0), 16.30 hod.: Trenčín - Ružomberok B 4:1 (1:1).

Tabuľka

Najbližší program: 31. kolo (sobota 21. mája 2011 o 17.00 hod.): Michalovce - Lučenec, 32. kolo (streda 25. mája 2011 o 17.00 hod.): Dolný Kubín - Michalovce, 33. kolo (sobota 28. mája 2011 o 17.00 hod.): Michalovce - Moldava nad Bodvou.