Starší dorastenci zdolali doma nováčika

2011-05-14 12:00:00

Mladí Michalovčania porazili Spišiakov gólom Róberta Jana z pokutového kopu, mladší dorastenci vyhrali 7:0.

Starší dorastenci sa v sobotu po takmer trojtýždňovej prestávke znovu predstavili na domácom trávniku a v súboji 29. kola zdolali nováčika prvej ligy Spišskú Novú Ves 1:0 gólom Róberta Jana z pokutového kopu.  Zvlášť sa darilo mladším dorastencom, ktorí po rekordnom víťazstve sezóny deklasovali Spišiakov 7:0. Naši mládežníci sa doma predstavia aj o týždeň, ich súperom bude Bardejov.

Starší dorast

Naši starší dorastenci sa po druhýkrát za sebou predstavili doma na trávnatej ploche hlavného ihriska a v súboji s nováčikom zo Spiša boli v úlohe papierového favorita. Ako prvý sa o zmenu skóre v tretej minúte pokúšal tvrdou strelou hosťujúci Fehér. O minútu neskôr našiel Jacko krížnym pasom Fedora, ale jeho prízemnú strelu brankár Stanislav chytil. V 9. minúte našiel Kovaľ centrom z pravej strany Csörgöa a jeho tvrdú strelu ľavačkou gólman hostí na dvakrát zneškodnil. V 22. minúte sa podarilo hlavou skórovať Spišiakovi Neuvirthovi, ale jeho gól kvôli postaveniu mimo hry neplatil. V 23. minúte prenikol po pravej strane Jacko, jeho krížna strela mierila tesne vedľa. V 27. minúte sa ten istý hráč ocitol sám pred brankárom Spišiakov, ale ten jeho pokus o obstrelenie vystihol. Domáci mali v prvom polčase prevahu, ale nedokázali ju strelecky zúročiť.

Hlas Róberta Kovaľa a fotogalériu zo stretnutia mladších dorastencov nájdete tu

Po prestávke sa obraz hry nezmenil, po troch minútach druhého dejstva sa zdalo, že domáci prelomili smolu v koncovke, ale gól Sochaniča kvôli postaveniu mimo hry neplatil. Ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci moment zápasu prišiel v 57. minúte, keď do pokutového územia vnikol domáci Jacko, brankár Stanislav ho zastavil len za cenu faulu a z nariadenej penalty strelil Róbert Jano jediný gól stretnutia.

Štatistika

Michalovce - Spišská Nová Ves 1:0 (0:0)

Gól: 58. R. Jano (11 m). ŽK: Stanislav, Janík. Gyomrai. Pred 100 divákmi rozhodoval Vlčej.

MFK ZEMPLÍN: Kira - Podhorín, Sochanič (61. Kostovčík), Mano, Csörgö - Jacko, Danko, Kovaľ, Forgáč (77. Pavlov), Fedor - R. Jano (86. Maskaľ).

FK S. N. VES: Stanislav (66. Ľach) - Dlugoš (90. Pitko), Sčavnický, Beňa, Comba - Gibala, Janík, Gyömrai, Krištan - Fehér, Neuvirth (79. Brandobur).

Mladší dorast

Štatistika

Michalovce - Spišská Nová Ves 7:0 (3:0)

Góly: 4. a 55. Štofík, 36. a 51. Kolesár, 28. Petričko, 63. Koscelník, 72. Turik.

MFK ZEMPLÍN: Babiak - Popovič (65. Ďurik), Šimko, Varga, Škultéty (62. Gomboš) - Koscelník, Turik, Mesároš (60. Lukačko), Petričko - Štofik, Kolesár.