Starší dorastenci zdolali doma Košice

2011-04-27 12:00:00

V stredajšom stretnutí 26. kola prvej dorasteneckej ligy dosiahli starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce cenné víťazstvo nad MFK Košice 3:1, pričom stojí za zmienku, že v tabuľke trinásty zdolal tretieho. Zverenci trénera Alberta Rusnáka najprv prehrávali 0:1, ale potom troma gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Darilo sa aj mladším dorastencom, ktorí svojich košických sokov takisto zdolali dvojgólovým rozdielom, avšak 2:0. V najvyššej dorasteneckej súťaži teraz nasleduje reprezentačná prestávka, po nej sa naši mladíci predstavia 10. mája v Trenčíne.

Starší dorast

Súboj s Košicami sa od začiatku niesol v opatrnom duchu, no už v 13. minúte mohlo zahrmieť pred košickou bránou, keď sa po peknej kombinačnej akcii ocitol Špilár sám pred brankárom Mačičákom, lenže rozhodcovia mu odmávali postavenie mimo hry. V 26. minúte domáci Podhorín nedovolene zastavil v pokutovom území útočiaceho hráča súpera a nasledoval pokutový kop. Ten košický Kubík s veľkou dávkou šťastia premenil, hoci brankár Hajda si na loptu poriadne siahol. V 35. minúte sa michalovskí mladíci dočkali vyrovnania, po rohovom kope z pravej strany sa hlavou presadili Špilár a bolo 1:1.

Hneď po prestávke rozvlnil sieť za košickým brankárom Podhorín, ale stál v ofsajde. Skóre sa menilo až po tom, čo striedajúci fedor, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, ľavačkou k žrdi poslal MFK Zemplín do vedenia. Zanedlho sa odohralo to isté, takisto „trojminútový“ Forgáč si vypýtal penaltu a Danko nekompromisne zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 3:1. V 67. minúte mohol pridať ďalší michalovský gól Forgáč, ale zvnútra šestnástky prestrelil. Vo zvyšnom priebehu hry si už žiadny tím väčšiu možnosť nevypracoval, a tak ostalo pri víťazstve Michaloviec.

Ďalšie foto zo stretnutia starších dorastencov nájdete tu

Štatistika

Michalovce - Košice 3:1 (1:1)

Góly: 35. Špilár, 56. Fedor, 61. Danko (11 m) - 27. Kubík (11 m). ŽK: 68. Žebik, 90. Danko - 31. Kubík, 53. Sučák. Pred 150 divákmi rozhodoval Kakaščík.

MFK ZEMPLÍN: Hajda - Podhorín, Žebik, Mano, Hutaj (90. Kostovčík) - Jacko, Kovaľ, Danko, Csörgö (53. Fedor) - Jano (57. Forgáč), Špilár.

KOŠICE: Mačičák - Kamenec (71. Trebuňák), Pilipčuk, Huk, Pavúk - Kubík, Kis (53. Legdan), Urban, (80. Kudlata) Sučák - Kiss, Slinčák.