Dvojgólová prehra na úvod prípravy

2017-06-24 21:59:33

Prvoligoví futbalisti michalovského MFK Zemplín neuspeli v úvodnom stretnutí letnej prípravy, keď na trávniku Debrecína, ktorý je účastníkom najvyššej maďarskej súťaže, prehrali rozdielom dvoch gólov 1:3 (0:2). Jediný gól žlto-modrých zaznamenal po hodine hry Stanislav Danko.

Súboj, ktorý sa hral v krásnom tréningovom komplexe DVSC, odštartovali lepšie domáci futbalisti, ktorí po dvoch presných zásahoch Sósa viedli v 35. minúte už 2:0. Medzitým ešte Tőszér nepremenil pokutový kop, keď ho vychytal brankár Barát. Po zmene strán zverenci trénera Antona Šoltisa zlepšili svoj výkon a odmenení boli kontaktným gólom Danka. Dve dobré strelecké pokusy mal aj mladý Peter Kolesár, ale ani raz nenamieril presne, a tak v 82. minúte zvýšil Holman na konečných 3:1.

DVSC Debrecín - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)

Góly: 10. a 35. Sós, 82. Holman - 60. S. Danko

DVSC: 1. polčas: S. Nagy - Kuti, Kinyik, Szatmári, Barna - I. Filip - Jovanovic, Tőzsér, P. Bíró, Sós - T. Takács. 2. polčas: P. Kovács (70. Szabados) - Z. Nagy, Szilvási, N. Mészáros, K. Balogh (70. Völgyi) - K. Varga, Csősz, Szekulics, K. Nagy (70. Djelmic) - Holman - Könyves (80. Vidmar)

MFK ZEMPLÍN: Barát (46. Urminský) - Sviarchynski, D. Špak (46. Gros), Sipľak (46. Kavka), Šimčák (44. M. Kolesár) - M. Bednár (46. Grič) - I. Žofčák, S. Danko (46. Vajs), Antonov (46. P. Kolesár), M. Koscelník - F. Serečin (46. Bellás)

Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Michalovčania vo štvrtok 29. júna o 16. hodine nášho času v Užhorode proti ukrajinskému Lucku.