Michalovce aj Trebišov zháňajú posily

2018-06-18 08:18:12

Futbalisti druholigového Trebišova a prvoligových Michaloviec odštartovali kolotoč prípravných zápasov na nový súťažný ročník vzájomným súbojom, ktorý sa odohral na trávniku Slavoja. V zemplínskom derby sa v sobotu predpoludním z triumfu prekvapujúco tešili Trebišovčania, ktorí účastníka najvyššej súťaže zo susedného mesta zdolali po góle ostrostrelca Jána Nováka z 80. minúty tesne 1:0.

Junior by mal zostať

Kormidelníka Slavoja Karola Kisela staršieho víťazstvo nad favoritom potešilo, avšak s predvedeným výkonom svojich zverencov nebol veľmi spokojný. „Naša hra nebola optimálna. Bol to skôr tréningový zápas, keďže oba tímy sú v štádiu hľadania nových hráčov,“ skonštatoval skúsený lodivod.

Kisel dal proti Michalovciam príležitosť aj niekoľkým skúšaným hráčom. V akcii videl Erika Gibilova z českého FK Slavoj Vyšehrad a trojicu ukrajinských legionárov Arťoma Ostapenka, Alexeja Helovaniho a Arťoma Berdeckého. „Najviac sa mi pozdával Ostapenko, ktorý hral prvý polčas v strede zálohy a po prestávke na pravom krídle. Rád by som mu ešte dal šancu,“ uviedol Kisel.

Trebišovčania začali prípravu v pondelok 11. júna, počas prvého týždňa zarezávali nielen na ihrisku, ale aj v teréne či posilňovni. Z jarného kádra odišli Edin Mujkovič, Romario Cekaj, Llazaros Rota a Jozef Vajs, naopak pribudli dorastenci Jakub Rugolský, Stanislav Kotlár, Dominik Vasiľ a Róbert Bumbera.

„Čoskoro sa vráti Esad Osmanovič, zostať by mal aj Lopez Da Silva Junior. Potrebujeme sa posilniť v každej formácii, intenzívne sa obzeráme po nových hráčoch,“ dodal Kisel, ktorého mužstvo odohrá druhý prípravný duel najbližšiu sobotu doma proti košickej Lokomotíve.

Hľadajú hráčov na kraje

Aj Michalovčania majú za sebou úvodný týždeň prípravy, keďže trénovať začali v rovnaký deň ako susedia. Ich tréner Anton Šoltis z prehry so Slavojom veľkú vedu nerobil.

„Skúšali sme nových hráčov, ktorých sme potrebovali vidieť. Škoda, že sme nevyužili šancí, predovšetkým v prvom polčase. Po zmene strán to už z našej strany nebolo ono,“ vyjadril sa košický rodák, ktorého zverenci počas najbližšieho týždňa absolvujú hneď dve herné previerky – v stredu doma s Liptovským Mikulášom a v sobotu v Humennom, kde sa bude slávnostne otvárať nový futbalový stánok.

Prvoligista takisto rieši otázku posilnenia kádra, pretože zatiaľ prevažujú odchody nad príchodmi. Hneď po sezóne v tíme skončili Sergei Shumeiko, Tsubasa Nishi, Eligijus Jankauskas a Tin Matič. Pred pár dňami prestúpili Milan Šimčák do Dunajskej Stredy a Martin Koscelník do Liberca, na odchode je aj Martin Bednár.

Novými tvárami sú len Llazaros Rota z Trebišova, Hector Carrasco z Mallorcy, dorastenci Peter Vojtovič a Roman Begala a navrátilci z hosťovaní Jozef Vajs a Pavol Bellás. „Verím, že v najbližších dňoch sa dočkáme aj príchodov a náš káder sa rozšíri. Postupne sa do tréningového procesu zapoja José Carrillo Mancilla, Hovhannes Harutyunyan a Sadam Sulley, v riešení je aj návrat Róberta Kovaľa. Potrebujeme sa nevyhnutne posilniť, predovšetkým na krajných postoch,“ uviedol Šoltis.

Zdroj: korzar.sk