Ženy odštartovali vonku hladkou výhrou

2015-08-24 12:00:00

Vďaka päťgólovému uragánu v druhom polčase a streleckej chuti Zity Baníkovej triumfovali v Humennom vysoko 6:1.

Presvedčivým víťazstvom na pôde bývalého dlhoročného prvoligistu z Humenného odštartovali nový súťažný ročník druhej ligy žien Východ futbalistky MFK Zemplín Michalovce. Zverenky lodivoda Miroslava Kučeru vyhrali na ihrisku ŠK Štich jednoznačne 6:1, keď ich naštartoval otvárací gól domáceho celku. V druhom polčase si schuti zastrieľali, po prestávke totiž zaznamenali až päť gólov. Hrdinkou zemplínskeho derby bola Zita Baníková, ktorá zaťažila konto súpera štyrmi presnými zásahmi!

ŠK Štich Humenné - MFK Zemplín Michalovce 1:6 (1:1)

Góly: 15. Štefaniková - 20. Šimková, 46., 50., 80. a 85. Baníková (druhý z 11 m), 87. Oláhová

MFK ZEMPLÍN: Forraiová - Strellová (63. Porteľová), Baníková, Korfantová, Kondašová - Bačová, Lukčíková, Šimková (66. Oláhová), Stredná (48. Capiková) - Jeleneková, Komáriková (78. Trochanová)

Sobota 29. augusta o 15.00 hod.: Michalovce - Poprad (2. kolo)

Sobota 5. septembra o 15.00 hod.: Lučenec - Michalovce (3. kolo)

Sobota 12. septembra o 15.00 hod.: Spišská Nová Ves - Michalovce (4. kolo)