Cenné víťazstvo vo východniarskom derby

2021-10-29 18:10:28

Michalovskí starší dorastenci na neutrálnej pôde zdolali Poprad.

Po troch súbojoch bez plného bodového zisku, keď dvakrát prehrali a raz remizovali, sa starší dorastenci MFK Zemplín Michalovce konečne tešili z víťazstva, celkovo piateho v prebiehajúcej sezóne. V dueli 13. kola prvej ligy U19 žlto-modrí zdolali vo východniarskom derby Poprad najtesnejším rozdielom 2:1. Triumf nad Podtatrancami sa vôbec nerodil ľahko, po bezgólovom úvodnom dejstve krátko po prestávke poslal Zemplínčanov do vedenia striedajúci Marcel Üvegeš, avšak v 68. minúte bol za faul v gólovej príležitosti vylúčený Dávid Gabriel Matis, ktorý bol na ihrisku ani nie desať minút... Hostia bleskurýchlo vyrovnali, no štvrťhodinu pred koncom zariadil zisk cenných troch bodov pre MFK Zemplín grécky stopér Polydefkis Volanakis. Stretnutie sa odohralo na neutrálnej pôde na umelej tráve vo Vranove nad Topľou, lebo Michalovčania kvôli tomu, že ich okres je v pandemickom semafóre zafarbený na čierno, a nemôžu tak domáce zápasy hrať na vlastnej pôde. O týždeň v nedeľu - v záverečnom jesennom kole - budú zverenci lodivoda Branislava Sokoliho hostiť Banskú Bystricu, a keďže aj vranovský okres bude od pondelka čierny, s najväčšou pravdepodobnosťou tentoraz nájdu domáce prostredie v susednom Trebišove.

MFK Zemplín Michalovce - FK Poprad 2:1 (0:0)

Góly: 57. Üvegeš, 75. Volanakis - 70. Rybovič

ČK: 68. Matis (Michalovce)

MFK ZEMPLÍN: Mišina - Loffay, R. Rigo, Volanakis, Holp - Buhaj, F. Bodnár (46. Üvegeš), Lichvár - Bujňaček (59. Matis), Z. Záhradník (81. Kovalčin), Tancoš