Hráč mesiaca si zatrénoval s A-mužstvom

2021-11-19 12:52:52

Ako prvý si tento honor vybojoval Jakub Koščo.

Michalovský MFK Zemplín nedávno rozbehol nový projekt v rámci klubu pod názvom Mládežnícky hráč mesiaca, ktorý by mal dopomôcť k zvýšeniu motivácie u mladých hráčov akadémie žlto-modrých tak na futbalovom, ako aj na študijnom poli. Veď začínajúci hráč môže získať viac než lákavú odmenu, a to možnosť zatrénovať si s prvoligovým A-mužstvom MFK Zemplín!

Vôbec prvým Mládežníckym hráčom mesiaca - za september - sa stal Jakub Koščo, iba 12-ročný stredný záložník, ktorý však už pravidelne nastupuje za kategóriu U14. Ocenenie si "vypýtal" na základe momentálnej výkonnosti, tréningovej dochádzky, zápasového vyťaženia a v neposlednom rade aj vďaka vzornému prístupu ku školským povinnostiam. A podľa týchto kritérií sa budú vyberať hráči mesiaca aj v nasledujúcom období.

Kvôli nie práve najlepšej pandemickej situácii - koronavírus neobišiel mládežnícke celky ani mužský tím MFK Zemplín - sa Jakub Koščo dočkal vytúženej odmeny s niekoľkotýždňovým oneskorením. V piatok predpoludním sa ocitol v jednej šatni aj na jednom ihrisku s ligovými hráčmi vrátane Igora Žofčáka, ktorý mu odovzdal dres aj podpísané kartičky. Následne s "áčkármi" absolvoval rozcvičku a zahral si s nimi aj bago.