Skvelé futbalové predstavenie na Zemplíne

2015-05-11 12:00:00

Veľký šláger priniesol výborný futbal, Michalovčania pripravili Skaličanom prvú prehru v nadstavbe a na prvé miesto strácajú už iba jeden bod.

Vo veľkom druholigovom šlágri dvoch ašpirantov na postup do najvyššej súťaže, ktorý sa hral v metropole Zemplína, si diváci prišli na svoje. Michalovský MFK Zemplín si v ňom poradil s vedúcou Skalicou, ktorú po výbornom výkone zdolal 3:1 (2:1). Rekordná návšteva tejto sezóny, ktorá utvorila skvelú atmosféru, videla zásluhou oboch celkov parádny futbal, množstvo akcií a férových súbojov, štyri utešené góly, ale aj jedno vylúčenie.

Gól ich naštartoval

Pri Laborci na seba narazili dve mužstvá, ktoré ešte v prelínačke neokúsili trpkosť prehry. A keďže ešte nikdy proti sebe nehrali, úvodné minúty priniesli opatrný futbal. „Od začiatku sme však boli aktívnejší smerom dopredu ako súper. Skaličania veľmi dobre bránili a chodili do kontier. My sme mali viac loptu na kopačkách a v ofenzíve sme boli silnejší, ale gólové šance sme si nevytvárali, lebo všetky naše akcie končili pred šestnástkou. Z prvej šance súpera sme dostali gól, keď sme pri štandardke súpera boli málo dôrazní. Hráčov to však naštartovalo, boli viac aktívnejší a zaslúžene dali do polčasu dva góly,“ rozhovoril sa kormidelník michalovského tímu František Šturma.

Chlapcom veril

Po polčasovej prestávke Záhoráci pridali a približne dvadsať minút po nástupe zo šatní boli lepším celkom ako domáci. „Prvá štvrťhodinka bola z našej strany trošku slabšia, ale tlak súpera sme ustáli a neskôr sa nám podarilo dať aj tretí gól, ktorý bol podľa mňa rozhodujúci. Myslím si, že duel sme spravodlivo otočili, viac sme išli za víťazstvom a boli sme aktívnejší ako Skalica,“ uviedol F. Šturma, ktorého zverenci v druhom domácom zápase po sebe inkasovali ako prví. „Za nepriaznivého stavu som veľmi nepremýšľal, lebo do stretnutia sme išli s určitými cieľmi a ja som sa snažil sledovať hru, aby sa tam tie ciele objavovali. Tie veci tam boli, chlapcom som preto veril, že to otočia, bolo len otázkou času, kedy strelíme prvý gól, lebo boli sme aktívnejší smerom dopredu a výborne fungovala aj defenzíva.“ 

Zdroj: denník Korzár