Ofenzívu MFK Zemplín vystuží Zubairu

2023-08-30 15:00:15

Na Slovensku hrával dlhé roky za Trenčín.

Novou posilou prvoligového MFK Zemplín Michalovce sa stal nigérijský stredopoliar Abdul Zubairu. Onedlho 25-ročný futbalista (narodil sa 3. októbra 1998) prichádza k Laborcu zo srbského FK Kolubara Lazarevac. S michalovským klubom podpísal dvojročný kontrakt.

Abdul Musa Zubairu, ako znie celé meno tohto rodáka z Kaduny, sa na Slovensko vracia po roku. Našu najvyššiu súťaž pozná viac než dobre, veď za AS Trenčín, ktorého dres si obliekal od zimy 2017 až do leta 2022, odohral 128 majstrovských zápasov a dal v nich 4 góly. V minulej sezóne najprv hrával za bosniacky HŠK Zrinjski Mostar a potom za spomínaný FK Kolubara. Šikovný tvorca hry je odchovancom GBS Academy. Práve odtiaľ pod Tatry aj prvýkrát prišiel, a to spoločne s Issom Adekunlem, ktorý je michalovským hráčom od predošlého ročníka.

"Potrebovali sme posilniť našu ofenzívu, pretože sa v nej trápime. Zubairu je skúsený hráč a dlhé roky bol ťahúňom Trenčína. Po odchode Peňu a Kanua nám chýbal takýto tvorca hry s kvalitnou finálnou prihrávkou. Abdul sa chcel vrátiť na Slovensko a som rád, že sa rozhodol práve pre náš klub. Veríme, že sa čím skôr začlení do tímu a bude rozdielovým hráčom," uviedol športový riaditeľ MFK Zemplín Vladimír Rusnák.

Foto: Róbert Andrejov