Ženy v jarnej premiére vyhrali rozdielom triedy

2015-03-30 12:00:00

Na vlastnej pôde si Michalovčanky poradili so Spišskou Novou Vsou 3:0, dvakrát skórovala Simona Lukčíková, raz Juliána Šimková.

Počas posledného marcového víkendu odštartovali jarnú časť tejto sezóny aj hráčky ženského tímu MFK Zemplín Michalovce. Na úvod si na ihrisku v Lastomíre zmerali sily so Spišskou Novou Vsou, ktorú v zápase 11. kola druhej ligy skupiny Východ zdolali hladko 3:0 (2:0) a upevnili si tak druhú priečku v tabuľke.

Zverenky kormidelníka Miroslava Kučeru mali raketový nástup do stretnutia, keď rýchlo strelili dva góly. V úvodnej desaťminútovke sa dvakrát strelecky presadila kapitánka družstva Lukčíková, ktorá najprv skórovala v 6. minúte a následne aj o dve minúty neskôr. Ďalší presný zásah zaznamenali Zemplínčanky až v druhom polčase, tesne pred uplynutím hodiny hry do čierneho namierila striedajúca Šimková, ktorá sa spečatila víťazstvo svojho celku nad Spišiačkami v pomere 3:0.

MFK Zemplín Michalovce - FK Spišská Nová Ves 3:0 (2:0)

Góly: 6. a 8. Lukčíková, 59. Šimková

MFK ZEMPLÍN: Forraiová - Strellová (46. Trochanová), Oláhová, Baníková, Kučerová - Bačová (75. Belišová), Lukčíková, Jeleneková, Stredná (85. Bobaľová) - Koflanovičová (81. Šarvancová), Komáriková (13. Šimková)

Sobota 4. apríla o 13.00 hod.: Michalovce - Bziny (dohrávka 10. kola)

Sobota 11. apríla o 15.00 hod.: Michalovce - Kysucký Lieskovec (12. kolo)

Sobota 18. apríla o 15.00 hod.: Liptovský Mikuláš - Michalovce (13. kolo)