Novú sezónu odštartujeme doma s Mikulášom

2014-06-30 12:00:00

Pri žrebovaní nám prisúdili číslo 1, to znamená, že úvodné dva duely budeme hrať na vlastnom ihrisku, ten druhý s Košicami B.

Nový ročník II. futbalovej ligy sa začne 26. júla, hracím dňom bude nedeľa, ale kluby môžu do 8. júla požiadať o zmenu úradného hracieho času. Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ), ktorá bude mať na starosti II. ligu (Únia ligových klubov ako doterajší riadiaci orgán I. a II. ligy bude mať "patronát" už iba nad najvyššou súťažou, pozn.), pridelila jednotlivým účastníkom druhej najvyššej súťaže žrebovacie čísla a na základe tzv. Bergerových tabuliek sa vytvoril program celej súťaže.

Po schválení "inovácie" delegátmi na vlaňajšej konferencii Slovenského futbalového zväzu bude mať II. liga v sezóne 2014/2015 dovedna 24 účastníkov: na regionálnom princípe (západná a východná časť) sa utvoria dve skupiny po dvanástich mužstvách. 

"Niektoré kluby nám poslali žiadosť na pridelenie konkrétneho čísla, snažili sme sa im vyhovieť. Drvivú väčšinu sme aj akceptovali. Na Západe chcela napríklad Nitra jednotku, Šamorín šestku, ďbéčkoď Slovana Bratislava osmičku. Vo východnej časti bola napríklad požiadavka Bardejova na štvorku, Michaloviec na jednotku, Trebišov žiadal číslo sedem, Poprad desiatku," uviedol v pondelok popoludní pre agentúru SITA predseda ŠTK SFZ Ján Panák a doplnil: "Pokiaľ ide o termíny II. ligy, malo by sa hrať v nedeľu. Niektoré kluby, napríklad Bardejov, chcú využiť možnosť a požiadať o zmenu hracieho dňa či úradného hraciu času. Požiadavky prijímame do 8. júla, o dva dni neskôr by sme chceli všetko uzavrieť." 

Program 1. kola nového ročníka II. futbalovej ligy 2014/2015: 

Skupina Západ: 
Nitra (dostala číslo 1) - Dubnica nad Váhom (12), Sereď (2) - Senec (11), Žilina "B" (3) - Šaľa (10), Skalica (4) - Spartak Trnava "B" (9), Nové Mesto nad Váhom (5) - Slovan Bratislava "B" (8), Šamorín (6) - FK Pohronie (7)

Skupina Východ: 
Michalovce (1) - Liptovský Mikuláš (12), MFK Košice "B" (2) - Dolný Kubín (11), Prešov (3) - Poprad (10), Bardejov (4) - Moldava nad Bodvou (9), Rimavská Sobota (5) - Lokomotíva Košice (8), Ružiná (6) - Trebišov (7)

Zdroj: SITA