B-mužstvo v domácej rozlúčke hladko vyhralo

2014-06-08 12:00:00

Stropkovskú Teslu porazili Michalovčania 3:0, dvakrát do čierneho trafil Lukáš Jacko, raz skóroval Ján Andrejko.

Rezervné mužstvo MFK Zemplín Michalovce sa v závere súťažného ročníka naštartovalo k výborným výsledkom. V nedeľu podvečer dosiahlo už svoje piate víťazstvo v rade, keď na vlastnom hlavnom ihrisku zdolalo Stropkov rozdielom triedy 3:0 (1:0), vďaka čomu sú v tabuľke na peknej štvrtej priečke.

Už tradične mali michalovskí hráči od úvodných minút prevahu a bolo len otázkou času, kedy sa im podarí prvýkrát skórovať. Otvárací gól prišiel po polhodine hry, keď hosťujúceho gólmana Hažera prekonal Andrejko. V druhom polčase pokračovala prevaha Zemplínčanov, hoci aj Stropkovčania párkrát podkúrili domácej obrane, ktorá však obišla s čistým štítom. V 59. minúte zvýšil náskok rezervy pekným gólom Jacko, ktorý pár minút pred koncom pridal aj tretí gól. Ak by mali domáci presnejšiu mušku, mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, šance na skórovanie mali ešte Koscelník či Micovčák.

MFK Zemplín Michalovce B - MŠK Tesla Stropkov 3:0 (1:0)

Góly: 35. J. Andrejko, 59. a 82. L. Jacko

Rozhodoval: Alexa - 100 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Holienčin - L. Jacko, Podhorin, A. Devečka, Lechman - J. Kiss (38. Hirka), M. Koscelník, Ďurik (60. M. Mindžák), Micovčák, J. Andrejko (77. P. Petričko) - T. Kolesár

MŠK TESLA: Hažer - F. Dolutovský, Veselý, Bochin, Petrišin - Vachaľ, Poľák, Kovalčík (80. Medvec), Polaščik - Burcák (54. Pundžák), Demčo

Zvyšné výsledky 29. kola IV. futbalovej ligy skupiny Východ a aktuálnu tabuľku nájdete TU.

Nedeľa 15. júna o 17.00 hod.: Spišské Podhradie - Michalovce B (30. kolo)