Michalovčania víťazmi Dôvera Školského pohára

2014-06-06 12:00:00

Chlapci zo Základnej školy Okružná na turnaji ani raz neprehrali, vo finále si poradili so žilinským tímom.

Finálový turnaj 3. ročníka Dôvera Školského pohára Slovenského futbalového zväzu pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, v malom futbale mladších žiakov a žiačok vyvrcholil vo štvrtok na štadióne NTC v Poprade súbojmi o umiestnenie. 

V kategórii dievčat sa v semifinále stretli hráčky zo ZŠ Bartolomeja Krpelca v Bardejove a ZŠ s MŠ Gorkého v Martine, v ktorom Bardejovčanky zvíťazili 4:2. Aj druhé semifinále malo hladký priebeh, dievčatá zo ZŠ na Kalinčiakovej ulici v Bratislave zdolali ZŠ Jelenec 5:0. Finálový duel priniesol pravú futbalovú drámu. V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 3:3 a o celkových víťazkách rozhodoval rozstrel z pokutových kopov. V ňom mali viac športového šťastia Bratislavčanky. Vyhrali 4:3 a získali celkové prvenstvo na turnaji. 

V kategórii chlapcov narazili v semifinále na seba tímy ZŠ s MŠ Školská v Žiline a ZŠ Tulipánova v Nitre. Žilinčania si vybojovali účasť vo finále víťazstvom 2:0. Súperom v rozhodujúcom súboji o trofej im bol obhajca minuloročného titulu, tím zo ZŠ Okružná v Michalovciach, ktorý si v semifinále poradil so ZŠ Kalinčiakova v Bratislava 1:0. Vo finále sa ujali vedenia Žilinčania, no v ďalšom priebehu potvrdili kvalitu a skúsenosti mladí hráči z Michaloviec a zásluhou víťazstva 3:1 obhájili minuloročné prvenstvo.


Spestrením súbojov o medaily bol exhibičný duel v rámci projektu "Divoká karta". Predstavilo sa v ňom aj niekoľko mladých futbalistov z tímov, ktoré v priebehu ročníka dostali časť materiálneho vybavenia z projektu "Podpora rómskej mládeže". Tento projekt realizovali s finančným prispením Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Do Popradu zavítal splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity Peter Pollák. "Som veľmi rád, že v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom sme zainteresovali do futbalu rómske deti, ktoré nemali možnosť zapojiť sa do takýchto súťaží. Aj dnešné stretnutie ma presvedčilo o tom, že spolupráca je nutná a budeme v nej pokračovať s úsilím zapájať do futbalového diania čo najviac rómskych detí. Verím, že si odnesú veľký zážitok a mojím snom je vychovať raz rómskeho futbalistu, ktorý si nájde miesto v najvyšších súťažiach a v slovenskej reprezentácii," povedal pre oficiálnu internetovú stránku SFZ Peter Pollák.

Na záver prevzali zúčastnené tímy cenné kovy a poháre z rúk ambasádora turnaja, slovenského futbalového reprezentanta Róberta Vitteka a 1. viceprezidenta SFZ, Richarda Havrillu. Víťazné tímy sa môžu tešiť na jesenný zájazd do macedónskeho Skopje, kde sa zúčastnia na zápase slovenskej futbalovej reprezentácie proti domácemu Macedónsku v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016. 

Výsledky ZŠ Okružná, Michalovce:

Základná skupina: 

ZŠ Okružná, Michalovce - ZŠ s MŠ Kornela Mahra, Trnava 2:2

ZŠ Okružná, Michalovce - ZŠ Tulipánova, Nitra 3:1

E. M. Šoltésovej, Krupina - ZŠ Okružná, Michalovce 0:12

Semifinále: 

ZŠ Okružná, Michalovce - ZŠ Kalinčiakova, Bratislava 1:0

Finále: 

ZŠ s MŠ Školská, Žilina - ZŠ Okružná, Michalovce 1:3

Zostava michalovského tímu:

Matej Motuz, Tomáš Pavlík, Matúš Vojtko, Matej Trusa, Matúš Begala (bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja), Roman Bajči, Denis Levovič, Lukáš Lukčo, Ladyslav Ivan Romanko, Richard Škodi. Tréneri: Jaroslav Komenda, Juraj Čižmár

Konečné poradie - kategória chlapcov:

1. ZŠ Okružná, Michalovce, 2. ZŠ s MŠ Školská, Žilina, 3. ZŠ Tulipánova, Nitra, 4. ZŠ Kalinčiakova, Bratislava, 5. ZŠ s MŠ Kornela Mahra, 6. ZŠ s MŠ Koškovce, 7. ZŠ Nemocničná, Považská Bystrica, 8. E. M. Šoltésovej, Krupina

Konečné poradie - kategória dievčat:

1. ZŠ Kalinčiakova, Bratislava, 2. ZŠ Bartolomeja Krpelca, Bardejov, 3. ZŠ s MŠ Gorkého, Martin, 4. ZŠ Jelenec, 5. ZŠ s MŠ Drahovce, 6. ZŠ Jilemnického, Žiar nad Hronom, 7. ZŠ Sečovce, 8. ZŠ Š. Závodníka, Pružiná

Zdroj: SITA