V hlavnom meste Maďarska dvojgólová prehra

2016-06-24 14:09:13

Michalovčania opäť hrali u našich južných susedov, na ihrisku MTK Budapešť prehrali 0:2.
Prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce odohrali v piatok večer ďalšie prípravné stretnutie. Opäť vycestovali k našim južným susedom, po Debrecíne ich otestoval ďalší účastník maďarskej najvyššej súťaže MTK Budapešť. Zemplínčania prehrali v hlavnom meste Maďarska 0:2 (0:1), keď z rôznych príčin chýbalo trénerovi Antonovi Šoltisovi viacero hráčov. Vo veľkej horúčave sa od úvodu hralo podľa nôt domáceho MTK, ktorý finišuje s prípravou na prvý zápas predkola Európskej ligy proti kazašskému FC Aktobe. Zemplínčania sa počas prvého dejstva dostávali pred domáceho gólmana Hegedüsa len sporadicky. Aktivita Maďarov priniesla presne po uplynutí polhodiny hry otvárací gól, keď na konci peknej kombinačnej akcii bol Torghelle - 1:0. Do druhého polčasu vstúpili žlto-modrí už aktívnejšie, boli blízko k vyrovnaniu, ale skórovať sa im nepodarilo. V 59. minúte zvýšil vedenie budapeštianskeho celku L. Szatmári, ktorý strelou zvnútra šestnástky k bližšej žrdi prekonal Kiru - 2:0. V ďalšom priebehu hry sa už skóre nezmenilo, v samom závere si ešte Kira poradil s nepríjemným pokusom striedajúceho Jakaba. MTK Budapešť - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0) Góly: 30. Torghelle, 59. L. Szatmári MTK: Hegedüs - Poór, Grgics, Baki, Vadnai - Vass, Kanta, L. Szatmári (67. Borbély), Gera - Torghelle (77. Jakab), Nikacs MFK ZEMPLÍN: Kira - Michal Gallo, Bratkov, Morlacchi (46. A. Leško), M. Koscelník (77. M. Janočko) - D. Kunca (67. M. Bednár), T. Sedlák, Grič, Mensah (70. M. Kolesár) - M. Hamuľak (46. Vajs), Bamba Najbližšie prípravné stretnutie odohrajú Zemplínčania v sobotu 2. júla o 11. hodine v Poprade proti českému Baníku Ostrava, ktorý vedie bývalý kormidelník MFK Zemplín Vlastimil Petržela.