Víťazstvo Michaloviec u nováčika v Dolnej Ždani

2014-04-13 12:00:00

Nad Pohroním triumfovali 3:1, všetky tri presné zásahy MFK Zemplín zaznamenal kanonier Michal Hamuľak.

Michalovské A-mužstvo zvíťazilo v nedeľňajšom stretnutí 26. kola druhej ligy na ihrisku v Dolnej Ždani nad nováčikom FK Pohronie 3:1 (0:0) a zostali tak na druhej priečke v tabuľke. O všetky tri góly v domácej sieti sa postaral útočník Michal Hamuľak.

Domáci aj keď podali výborný výkon, na kvalitného súpera nestačili. Už v úvodnej minúte natiahol brankára Rašku Adam, potom však dvakrát pohrozili hostia. V 14. minúte po centri Janočka minul bránu Hamuľak a o dve minúty nato ho napodobnil aj Gamkrelidze. V 21. minúte prešiel stredom Paraj, nahral Garajovi a ten sám pred Raškom namieril iba do skúseného gólmana. Vzápätí chytil domáci Malec čistý gól Bayónovi. Druhý polčas začali Michalovčania výborne a už v 47. minúte otvoril skóre hlavou Hamuľak – 0:1. Domáci rýchlo vyrovnali, po centri Zvaru sa tiež hlavou presadil Orolín. Po hodine hry opäť pohrozili hostia, ale v 71. minúte mohol poslať Pohronie do vedenia Adam, ktorého strelu z otočky chytil Raška. Trest prišiel zákonite v 79. minúte, stredom obrany prešiel Hamuľak a upravil na 1:2. Potom prišli domáci o vylúčeného Kamasa, vyrovnanie však mal na kopačke opäť Adam, no na Rašku zase nevyzrel. V poslednej minúte z brejku poistil michalovské víťazstvo Hamuľak.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Zemplín Michalovce 1:3 (0:0)

Góly: 55. Orolín - 47., 79. a 90. M. Hamuľak

ŽK: 40. Paraj, 44. Marián Adam, 69. Pinka, 81. Kamas - 87. Perez, 90. Michal Gallo

ČK: 83. Kamas (Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa)

Rozhodoval: Matúš - 543 divákov

FK POHRONIE: J. Malec - Pinka, Sekereš, Šenk, Blaho - Marián Adam, Paraj (46. Kamas), Sepeši, F. Zvara (76. Úškrt) - Orolín, Garaj (46. M. Páleník)

MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, Caballero, Podhorin - S. Danko (61. D. Kunca), Grič, V. Janočko - Gamkrelidze (70. M. Regáli), M. Hamuľak, Bayón (90. Micka)