Mladší dorastenci z Ružomberka naprázdno

2014-03-15 12:00:00

Pod Čebraťom sa im nedarilo, celok U17 zaknihoval porážku 0:2, družstvo U16 prehralo vysoko 2:6.

V sobotu odohrali michalovskí mladší dorastenci svoje majstrovské duely na ihrisku Ružomberka. V zápasoch 2. kola Dôvera I. ligy U17, resp. U16 sa im nedarilo, pretože nezískali ani bod. Družstvo U17 vo vyrovnanom súboji prehralo 0:2 (0:1), tím U16 utŕžil hladkú porážku 2:6 (0:4).

U17

Tréner Adrián Devečka: "V nefutbalovom počasí, keď fúkal nepríjemný vietor a v druhom polčase ešte zosilnel, sme hrali lepšie kombinačne ako v prvom domácom zápase. Podarilo sa nám streliť úvodný gól priamo z rohového kopu, ale rozhodca ho prekvapujúco neuznal kvôli postaveniu mimo hry. Vzápätí sme inkasovali po tom, čo obrovskú hrúbku vyrobil brankár Janočko, keď sa mu ľahučká lopta vyšmykla z rúk do brány. Potom sme mali šance na vyrovnanie, no nevyužili sme ich. Stále sme sa snažili hrať kombinačne po zemi, aj keď počasie bolo veľmi nepriaznivé. Domáci poistili svoje víťazstvo po hodine hry, keď skórovali z trestného kopu."

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)

Góly: 30. Zsigmunt, 61. Hajduk

MFK ZEMPLÍN: M. Janočko - J. Vaško (48. Lipovský), Penzeš, M. Kolesár - Chimaľ (78. J. Tkáč), Sarik, Bednár, P. Kolesár (52. Reichelt), Kimák - Bellás, J. Straka (60. M. Pavuk)

U16

Asistent trénera Tomáš Kozár: "V tomto zápase sme vybuchli. Dostali sme rýchle góly, v 17. minúte bolo už 3:0, o sedem minút nato pridali domáci aj štvrtý gól. Inkasovali sme po veľkých individuálnych chybách, nič nám nevychádzalo. Cez polčasovú prestávku som chlapcom v kabíne dohovoril, po zmene strán už hrali lepšie a podarilo sa im aj dvakrát skórovať. Teším sa, že skórovali chlapci z U15 Samuel Matuščák a Marcel Ebský, ktorí zahrali celkom dobre. Mohli sme pridať aj ďalšie dva góly, výsledok nemusel byť taký jasný. Chlapci v druhom polčase potvrdili, že futbal hrať vedia."

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 6:2 (4:0)

Góly: 9. a 17. K. Kutlík, 14. Briška, 24. Omasta, 58. Jánoš, 69. Caltík - 44. Matuščák, 74. Ebský

MFK ZEMPLÍN: Dráb (41. Slávik) - Mackaľ (14. Ebský), Diladi, Masnica, Vinc - Lehocký, Ciganoc (41. Matuščák), R. Kiš - D. Sopata, A. Horváth (63. Struňak), R. Lukáč

Najbližšie zápasy odohrajú Michalovčania v sobotu 22. marca na domácej pôde proti bratislavskému Slovanu. Družstvo U17 nastúpi o 11. hodine, celok U16 o dve hodiny neskôr.