Strelecký účet si otvoril už po štvrťhodine hry

2014-03-12 12:00:00

Španiel Caballero skóroval za Michalovce hneď v prvom majstráku, gól ho teší, konečný výsledok však nie.

Niektorí futbalisti čakajú na presný zásah aj niekoľko rokov, niektorým nato stačí iba zopár minút. V januári v michalovskom MFK Zemplín skončil po troch rokoch krajný obranca Michal Vanák, ale neskóroval ani raz. V rovnakom období posilnil druholigistu španielsky stopér Joan Manuel Sánchez Caballero, ktorý si v sobotu obliekol prvýkrát dres žlto-modrých v súťažnom zápase. Ubehlo iba 16. minút a hneď sa tešil z trefy do čierneho. Tomu sa povie premiéra ako hrom!

Šťastie sa odklonilo

Vysoký tmavovlasý obranca sa presadil po rohovom kope, keď loptu odrazenú od brvna pohotovo dorazil do šamorínskej siete, a zvýšil michalovský náskok na 2:0. „Som veľmi rád, že hneď v prvom zápase sa mi podarilo skórovať, ale na druhej strane som sklamaný, že sme nedotiahli výborne rozohraný zápas do víťazného konca,“ rozhovoril sa vo svojom rodnom jazyku Caballero. „Tlmočníka“ nám robil jeho spoluhráč Marcos Calero Perez, ktorý je v Michalovciach už poldruha roka a slovenčina mu už ide viac ako dobre. Zemplínčania napokon v Šamoríne vedenie neudržali a remizovali 2:2. „Zápas sme mali pod kontrolou, držanie lopty bolo jednoznačne na našej strane, aj šancí sme si vypracovali dosť, ale ďalšie góly sme nepridali a pykali sme zato. V druhom polčase sme sa snažili kontrolovať hru, ale odklonilo sa od nás šťastie a domáci zo štandardky vyrovnali,“ dodal rodák z Valencie.

Cíti sa tu výborne

Pre odchovanca Levante sú Michalovce prvou zahraničnou zastávkou v kariére. Lepšiu premiéru za hranicami Pyrenejského polostrova si ani nemohol priať. A aké pocity mal po prvom dueli v druhej slovenskej lige? „Hralo sa mi celkom dobre, ale ako som už povedal, mrzí ma konečný výsledok. Keby som mal porovnať španielsky futbal so slovenským, tak u nás je založený na samých prihrávkach, kým tu pod Tatrami sa hrá viac silový s množstvom osobných súbojov.“ Joan Manuel je v metropole Zemplína už zhruba mesiac a pol a za ten čas sa už ako-tak stihol v novej krajine zabývať. „Cítim sa tu veľmi dobre, všetko je v poriadku. Chlapci v mužstve sú výborní futbalisti aj ľudia. Verím, že sa budeme naďalej zlepšovať a podarí sa nám ešte zabojovať o postup do najvyššej súťaže,“ s úsmevom ukončil debatu jeden z kvarteta španielskych legionárov v MFK Zemplín. 

Zdroj: denník Korzár