Ligovú prestávku vyplnia súbojom s Maďarmi

2016-03-24 12:00:00

S Kisvárdou mali žlto-modrí pôvodne hrať doma, nakoniec cestujú na jej pôdu. Zahrajú si menej vyťažovaní hráči.

Brány futbalových štadiónov našich prvoligových mužstiev budú počas nastávajúceho veľkonočného víkendu zatvorené. Dôvodom je reprezentačná prestávka, v rámci ktorej slovenský národný tím odohrá v príprave na blížiace sa Euro 2016 vo Francúzsku dva priateľské súboje s Lotyšskom a Gruzínskom. Ligovú prestávku vyplní michalovský nováčik zápasom s Kisvárdou, ktorý sa odohrá zajtra popoludní.

Chce vidieť Grékov

Pred pár dňami došlo k zmene dejiska stretnutia. Hrať sa napokon nebude na michalovskom hlavnom ihrisku, ako bolo pôvodne plánované, keďže trávnik sa dáva dokopy po ligových zápasoch, ale na pôde účastníka druhej najvyššej maďarskej súťaže. Žlto-modrí k našim južným susedom nepocestujú v najsilnejšej zostave, šancu dostanú tí hráči, ktorí nastupujú v lige pomenej alebo vôbec. „Chlapci, ktorí hrávajú pravidelne, dopoludnia absolvujú tréning a potom dostanú voľno. Chcem vidieť v akcii tých, ktorí veľmi nehrávajú, napríklad dvojicu Grékov. Práve kvôli tomu sme si tento zápas dohodli,“ vyjadril sa kormidelník MFK Zemplín Stanislav Griga.

Návrat dvojice maródov

Priateľský duel na ihrisku aktuálne šiesteho celku druhej maďarskej ligy poslúži aj na rozohratie sa dvoch dlhodobých maródov. „Idú s nami aj Stanislav Danko a Jozef-Šimon Turík, ktorí s mužstvom už trénujú naplno, a sú v stave, že môžu nastúpiť,“ prezradil 54-ročný michalovský lodivod, ktorý v týchto dňoch nemá k dispozícii kompletný káder, keďže Martin Koscelník má povinnosti v reprezentácii do 21 rokov, mladík Jozef Vajs pre zmenu v SR 19 a Michala Hamuľaka trápi viróza. Fanúšikovia, ktorí sa tešili na futbalový zápas počas zajtrajšieho sviatočného popoludnia, však smútiť nemusia, pretože o 15. hodine nastúpia na vlastnej umelej tráve prvoligoví starší dorastenci MFK Zemplín, ktorí v derby privítajú VSS Košice. 

Zdroj: korzar.sk