MFK Zemplín na vlastnej pôde iba remizoval

2013-09-14 12:00:00

S juniormi trnavského Spartaka nevyužili množstvo gólových šancí, nováčik si odviezol bod za remízu 1:1.

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce stratili na domácom ihrisku prvé body v tejto sezóne, keď v zápase 9. kola druhej ligy len remizovali s juniormi FC Spartak Trnava 1:1 (1:0).

Michalovčania začali náporom, už v prvej minúte Hamuľak zblízka neusmernil loptu do siete. Krátko nato prenikol po ľavej strane Kunca, v dobrej pozícii však namiesto strely volil prihrávku, ale ňou žiadneho zo spoluhráčov nenašiel. V 20. minúte sa už domáci radovali - Hamuľak peknou uličkou vysunul Oberta, ktorý obišiel aj brankára Strapáka a otvoril skóre duelu - 1:0. O pár sekúnd nato mohol zvýšiť vedenie Zemplínčanov Kovaľ, ale v tutovke ho vychytal Strapák. Krátko pred uplynutím polhodiny hry namieril hosťujúci Zvolenský z priameho kopu iba tesne nad Raškovu bránu. V 36. minúte sa domáci dostali do ďalšej gólovej príležitosti, v koncovke však vyhorel Obert. V nadstavenom čase prvého polčasu Mečiar vystrelil vedľa.

Aj druhé dejstvo začali aktívnejšie domáci, ale prvý strelecký pokus patril Trnavčanom, s Ciprysovou strelou si Raška poradil. Potom spoza šestnástky vypálil Hamuľak a jeho bombu iba s námahou vyrazil gólman Spartaka. V 61. minúte musel Strapák zasahovať opäť a opäť proti Hamuľakovi, keď nohami vyrazil jeho strieľanú prihrávku na roh. S pribúdajúcimi minútami sa začali čoraz viac osmeľovať hostia a v 64. minúte pohrozili nebezpečnou tečovanou strelou Bališa, ktorá o milimetre minula domácu svätyňu. Na druhej strane Janočkov pokus zneškodnil pozorný Strapák. V 67. minúte sa už snaživí Trnavčania dočkali zaslúženej odmeny v podobe vyrovnávajúceho gólu, Bališ sa kľučkou zbavil Podhorina a strelou do vzdialenejšieho kúta brány rozvlnil sieť - 1:1. Po tomto momente hráči MFK Zemplín zatlačili súpera na jeho polovicu, tréner Jozef Bubenko poslal na ihrisko Božoka s Janičom, ktorí oživili ich hru. Práve druhý menovaný narobil veľké problémy hosťujúcej obrane po štandardkách. Jednu zahral v 82. minúte, Strapák loptu s problémami vyrazil a následne Hamuľak z otočky prestrelil bránu. V 87. minúte ďalší priamy kop Janiča zneškodnil trnavský gólman a bravúrne vytlačil na roh aj strelu toho istého hráča smerujúcu pod brvno. Obrovský tlak domácich už gól nepriniesol, aj keď veľkú šancu na rozhodnutie mal Gallo - v dobrej pozícii ľavačkou zakončil iba do náručia Strapáka...

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava juniori 1:1 (1:0)

Góly: 20. I. Obert - 67. B. Bališ

ŽK: 82. Božok - 42. Peševski, 80. Ciprys, 81. Rehák

Rozhodoval: Fajčík - 1 980 divákov

MFK ZEMPLÍN: Raška - Podhorin, Michal Gallo, T. Sedlák, Smrek - I. Obert, Morlacchi (77. L. Janič), V. Janočko (68. Božok), Kovaľ - D. Kunca, M. Hamuľak

FC SPARTAK jun.: Strapák – Rehák, Banovič (54. Tomovič), Klabník, M. Mečiar – B. Bališ (90+. Bočko), Peševski (84. A. Pavlík), Zvolenský, Richnák, Ciprys - Poznar

Sobota 21. septembra o 19.30 hod.: Michalovce - Šamorín (10. kolo)

Utorok 24. septembra o 16.30 hod.: Ružomberok - Michalovce (3. kolo SP)

Sobota 28. septembra o 15.00 hod.: Šaľa - Michalovce (11. kolo)