Dubnica aj Pohronie stále bez bodového zisku

2013-08-12 12:00:00

V štvrtom druholigovom kole domáce tímy zvíťazili trikrát, dva razy sa z výhry tešili hostia, v jednom prípade sa zrodila remíza.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 4. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2013/2014:

SOBOTA

MŠK Rimavská Sobota - FK Slovan Duslo Šaľa 3:1 (3:0)
Góly: 19. Jánošík, 32. Rubint (z pok. kopu.), 42. Migaľa - 90. Gešnábel, ŽK. 28. Rubint, 33. Válovčan - 17. Mujkoš, 36. D. Rehák, 53. Konopásek, ČK: 31. Mujkoš (Šaľa) za podrazenie súpera, rozhodovali: Očenáš - Balko, Ferenc, 407 divákov
V Rimavskej Sobote boli domáci od začiatku aktívnejší a ujali sa vedenia gólom Jánošíka. V 30. min fauloval Mujkoš unikajúceho Kuráka v pokutovom území, za čo bol vylúčený a následnú jedenástku Rubint premenil. Ešte pred prestávkou zvýšil náskok domácich Migaľa. V druhom polčase mali Rimavskosoboťania ďalšie šance, ale v posledných dvadsiatich minútach už ubrali z tempa a to potrestal gólom v poslednej minúte hosťujúci Gešnábel.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:0)
Góly: 65. Kubena - 51. V. Pončák, ŽK: 21. Kubena, 82. Latiak - 45. Stojanovič, 71. V. Pončák, ČK: 68. Fulmek (Šamorín) za podrazenie súpera, rozhodovali: Ihring - Ádám, Hancko, 150 divákov
V prvom polčase sa nič zaujímavé neudialo. Prvá vážnejšia príležitosť bola hneď aj gólová. V 51. min domáca obrana aj s brankárom Šavolom vyrobila obrovskú chybu, k lopte sa dostal kapitán hostí a preloboval zle vybehnutého Šavola - 1:0. Domáci sa nevzdávali a ich snaha bola odmenená gólom v 65. min. Latiak zahrával priamy kop, lopta našla hlavu Kubenu a ten nekompromisne k pravej žrdi vyrovnal na 1:1. Viac ako dvadsať minút hrali domáci presilovku o jedného hráča a poriadne tlačili. V 79. min mal najväčšiu šancu Dušan Kucharčík, po rohu sa dostal k hlavičke, ale gólman hostí Pentek zázračne chytil. Zápas skončil spravodlivým remízovým výsledkom.

1. FC Tatran Prešov - Partizán Bardejov 1:0 (0:0)
Gól: 86. Poliaček (z pok. kopu), ŽK: 34. Zbiňovský, 87. Nworah - 52. J. Zápotoka, 72. Hanuščák, 85. V. Palša, 85. L. Zápotoka, rozhodovali: Kozák - E. Weiss, Špivak, 1384 divákov
Celý zápas dominovali hráči v zeleno-bielych dresoch a už v prvom polčase mohlo byť o výsledku rozhodnuté. Najprv sa zastreľoval v 11. min Dolný a v 21. min spálil tutovku Nworah, keď jeho slabá strela neskončila v sieti. V 37. min vypálil Dolný a Čikoš-Pavličko len s námahou vyrazil jeho strelu končekmi prstov na rohový kop. Prešov mal viac z hry aj v druhom dejstve, avšak jeho akcie končili na pevnej obrane hostí. V 58. min sa mohlo potvrdiť nedáš - dostaneš, ale Andričova strela zvnútra šestnástky letela nad. Tatran sa konečne dočkal v 86. min, keď v pokutovom území fauloval Lukáš Zápotoka agilného Nworaha a hlavný arbiter odpískal pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Poliaček a s prehľadom vsietil víťazný gól stretnutia. Prešovčania zaslúženie zdolali Bardejovčanov 1:0.

ŽP Šport Podbrezová - ŠK SFM Senec 0:1 (0:0)
Gól: 70. Bakala, ŽK: 66. J. Gajdošík - 48. Trajcsik, ČK: 37. Greško za udretie súpera hlavou - 21. Matlák za podrazenie súpera, rozhodovali: Sedlár - Žákech, Bobko, 1200 divákov
Úvod zápasu patril hosťom, ktorí zatlačili domácich na ich polovicu. V 21. minúte brankár hostí Matlák fauloval na hranici šestnástky Gereca, za čo uvidel červanú kartu. Pomer hráčov na ihrisku sa vyrovnal v 36. minúte, keď rozhodca po konzultácii s asistentom vylúčil za úder protihráča aj domáceho Greška. Rozhodujúci gól zápasu strelil v 70. min Bakala, keď po rohovom kope na zadnej žrdi zakončil presne.

NEDEĽA

FC Spartak Trnava juniori - MFK Dubnica nad Váhom 4:0 (2:0)
Góly: 38. a 90. K. Kuzma (prvý z pok. kopu), 34. Richnák, 79. Schranz, ŽK: 24. Zvolenský, 62. Banovič, 71. Deket - 4. Šmahajčík, 36. Múdry, 49. Vaško, rozhodovali: A. Somoláni - Vindiš, Jankovič, 386 divákov
Dubnica sa v Trnave predstavila v dobrom svetle a v prvom polčase nevyužila dve dobré príležitosti. Domáci sa ujali vedenia v 34. min utešenou strelou Richnáka spoza šestnástky. O štyri minúty neskôr zahral Múdry v pokutovom území rukou a nariadenú penaltu Kuzma bezpečne premenil. V druhom polčase mali domáci územnú prevahu, ktorú vyjadrili ďalšími dvoma gólmi. Najskôr v 79. min sa ocitol Schranz sám s loptou v šestnástke a bez problémov prekonal brankára Maťašovského. V poslednej minúte dal bodku za stretnutím Kuzma strelou do prázdnej bránky zo stredového kruhu. Hostia mali ešte predtým výhodu pokutového kopu v 71. min, zahrával ho faulovaný Vaško, ale brankár Rusov loptu s prehľadom vyrazil.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - MFK Zemplín Michalovce 0:3 (0:3)
Góly: 33. a 40. M. Hamuľak, 34. R. Kovaľ, ŽK: 45. Abrahám, 52. Kamas - 85. Podhorin, rozhodovali: Jánoš - Súkeníková, Poláček, 742 divákov
Domáci zaskočili súpera veľkým nasadením a tlakom, keď takmer polhodinu sa hra odohrávala pred bránkou Michaloviec. Potom však futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa "vyrobili" tri hrubé chyby a v rozpätí siedmych minút bolo po zápase - od 33. do 40. min sa dvakrát zapísal do streleckej listiny Hamuľak a raz skóroval R. Kovaľ. Po zmene strán sa snažili domáci skorigovať výsledok, ale Zemplínčania si už trojgólový triumf s prehľadom ustrážili.