Rezervné mužstvo vyprášilo Veľké Kapušany

2013-07-28 12:00:00

Na domácej pôde nedalo piatoligistovi žiadnu šancu a zdolalo ho 9:0. Pre oba tímy to bola generálka na majstrovskú súťaž.

Rezervný celok MFK Zemplín Michalovce dosiahol aj vo svojom druhom prípravnom dueli pred blížiacim sa štartom nového súťažného ročníka presvedčivé víťazstvo, tentoraz nad MFK Veľké Kapušany, účastníkom V. ligy skupiny Juh, ktorého porazil na ihrisku v Topoľanoch vysoko 9:0 (3:0).

Od začiatku to bola hra mačky s myšou, piatoligista nastúpil v oklieštenej zostave, na druhej strane v domácom drese sa predstavilo aj viacero hráčov z A-mužstva, ktorí nenastúpili v Rimavskej Sobote. Už v 3. minúte zahodil tutovku Regáli, ale o deväť minút nato po narážačke Leška s Dankom druhý menovaný strelou k žrdi otvoril skóre zápasu. V 29. minúte pridal Regáli druhý michalovský gól a tesne pred odchodom do šatní sa presadil aj Leško - 3:0. Druhopolčasový uragán MFK Zemplín odštartoval v 50. minúte Štofík, ktorý prestrelil Repovského. O pár minút nato práve po faule na Štofíka nepremenil pokutový kop Gamkrelidze, keď loptu poslal nad bránu. V 65. minúte aktívny Štofík naservíroval loptu Gamkrelidzemu a ten zakončoval do prázdnej brány - 5:0. Hneď potom mali domáci výhodu druhého pokutového kopu a opäť po faule na Štofíka. Tentoraz bol jeho exekútorom Leško, ktorý sa nemýlil. V 72. minúte sa presadil aj mladý Mindžák, o chvíľu nato skončila v sieti aj technická strela Gamkrelidzeho - 8:0. Gólový účet súboja uzavrel v poslednej minúte nádhernou strelou do šibenice Štofík.

MFK Zemplín Michalovce B - MFK Veľké Kapušany 9:0 (3:0)

Góly: 45. a 67. A. Leško (druhý z 11 m), 50. a 89. J. Štofík, 65. a 80. Gamkrelidze, 12. S. Danko, 29. M. Regáli, 72. M. Mindžák

MFK ZEMPLÍN B: Kira - V. Kostovčík (60. M. Mindžák), Morlacchi, Smrek, M. Devečka (46. P. Egri) - L. Jacko (60. Karch), S. Danko (60. Ilinjo), Gamkrelidze, L. Janič (46. Copko) - M. Regáli (46. J. Štofík), A. Leško (67. T. Kozár)

MFK: Repovský - Kondáš (46. Krajnikovec), M. Nemčík, Buhaj (46. Cs. Balog), Marjov - Rebreš, Hami, J. Tkáč, D. Vasiľ - Éles, T. Szabó

Nedeľa 4. augusta o 16.30 hod.: Haniska - Michalovce B (1. kolo)

Streda 7. augusta o 17.00 hod.: Giraltovce - Michalovce B (2. kolo)

Nedeľa 11. augusta o 10.30 hod.: Michalovce B - Barca (3. kolo)