Bez gólu na výhru pomýšľať nemožno

2016-02-29 12:00:00

Michalovce opäť raz doplatili na koncovku, Trnava vyťažila z minima maximum.

Nováčikovi Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce vstup do jarnej časti súťaže nevyšiel. Žlto-modrí pred parádnou vyše štvortisícovou návštevou nestačili na domácej pôde na trnavský Spartak, ktorému podľahli nespravodlivo 0:1. Mužstvo zo slovenského Ríma totiž počas celého zápasu raz namierilo do priestoru troch žrdí a vyťažilo z toho víťazný gól...

Polovičná šanca

Súpera zvučného mena sa Michalovčania nezľakli a predovšetkým v prvom polčase mohli svoju aktivitu pretaviť do streleného gólu. Ani jednu zo šancí však nepremenili. „Bohužiaľ, taký je futbal. Musíme sa naučiť, že keď nedáme góly z čistých šancí, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Také gólové príležitosti musíme premieňať. Trnavčania nám dali gól z ničoho, bola to polovičná šanca,“ krútil hlavou sklamaný stopér MFK Zemplín Vernon De Marco Morlacchi, ktorý sa však snažil myslieť pozitívne. „Treba hodiť tento zápas za hlavu a pozerať sa dopredu. Pred nami je ďalších trinásť súbojov,“ skonštatoval španielsky futbalista s argentínskymi koreňmi.

Hrať tak aj naďalej

Napriek prehre zanechali zverenci trénera Stanislava Grigu dobrý dojem. Ukázali, že vedia zahrať aj proti tímu z horných priečok tabuľky, ktorý pracuje v diametrálne odlišných podmienkach. „Tréner nám po zápase povedal, že ak budeme takto hrať aj naďalej, tak veľa zápasov určite neprehráme. Proti Trnave sme si minimálne bod zaslúžili,“ hovoril 23-ročný defenzívny hráč. Dnes ráno vycestoval nováčik na druhý jarný zápas, ktorý odohrá zajtra o 19. hodine na ihrisku bratislavského Slovana. „Vieme, že belasí majú kvalitný tím. Rešpektujeme ich silu, ale nebojíme sa ho. Hrá o prvé miesto, vyhral v Trenčíne, takže bude nabudený. Ak zahráme tak, ako v sobotu, môže to pre nás dopadnúť dobre,“ dodal Vernon De Marco Morlacchi.

Zdroj: korzar.sk