Vonku bodovali iba seneckí futbalisti

2013-05-01 12:00:00

Triumfovali v Dolnom Kubíne, v ostatných piatich stretnutiach sa zrodili víťazstvá domácich mužstiev.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 28. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy 2012/2013:

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:0)
Góly: 82. Peter Majerník, 84. S. Velický - 63. D. Kunca, ŽK: 42. Gerát - 51. V. Janočko, rozhodovali: Pavlík - Roszbeck, Petríček, 1507 divákov

Rýchlejší a kombinačnejší hostia mali hodinu prevahu, ktorú korunovali gólom po peknej akcii: Božok odcentroval a Kunca hlavou prekonal Polačeka - 0:1. Domáci sa spoliehali najmä na štandardné situácie realizované Michalom Gašparíkom. Po jednej z nich v 82. minúte vyskočil najvyššie Peter Majerník a hlavou vyrovnal. Rozhodnutie v prospech DAC padlo po Velického strele zvnútra šestnástky, ktorá obrancom hostí zmenila smer a prekvapila brankára Jenča - 2:1. Dunajská Streda si víťazstvom upevnila líderské postavenie v druholigovej tabuľke.

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0)
Góly: 40., 53. a 76. Ležaič, ŽK: 65. Marušin, 72. Kučera (obaja Šamorín), rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Jenčura, 480 divákov

Duel začali lepšie hostia, nevyužili však dve dobré príležitosti. Po polhodine hry Šamorín vyrovnal hru a v 40. minúte strelil úvodný gól. Andrej Urban pekne narazil Ležaičovi a ten prekonal brankára hostí Šavola. Po zmene strán už dominovali na trávniku domáci futbalisti. V 53. minúte využil opätovnú spoluprácu s Urbanom v utorok mimoriadne disponovaný chorvátsky útočník Ležaič a zvýšil na 2:0. V 76. minúte Cmarko potiahol loptu po krídle, spätne prihral Ležaičovi, ktorý zavŕšil svoj hetrik - 3:0.

MFK Dolný Kubín - ŠK SFM Senec 1:2 (0:1)
Góly: 63. V. Macko - 40. Polgár, 78. K. Kuzma, ŽK: 45. Jurky - 75. Hílek, 80. Bedecs, 90. M. Matlák, ČK: 75. V. Macko (Dolný Kubín), rozhodovali: Mojsej - Brendza, Lieskovský, 335 divákov

V prvom polčase domáci prenechali hosťom stred poľa, spoliehali sa na rýchle protiútoky, ani jeden však nedotiahli do konca. Futbalisti Senca v 40. minúte po Kuzmovom rohu skúseným Polgárom otvorili skóre - 0:1. Po zmene strán aktivitu Dolnokubínčanov zužitkoval v 63. minúte Macko, ktorý vyrovnal aj s prispením obrancu Senca. V 75. minúte dostal domáci strelec gólu červenú kartu. Početnú prevahu hostia onedhlo využili, keď sa po nakopnutej lopte presadil v šestnástke Kamil Kuzma - 1:2. V záverečnom tlaku domácich vyrazil brankár Senca Matlák strelu Brčáka a Drengubiak na zadnej žrdi nedočiahol na loptu.

ŽP Šport Podbrezová - MŠK Rimavská Sobota 2:1 (0:1)
Góly: 76. Tubonemi, 90.+ Laksík - 5. Siheľský, bez kariet, rozhodovali: Glova - Hancko, Špivák, 511 divákov

Už v piatej minúte domáci zbytočne prišli o loptu v strede ihriska, Labun ideálne vysunul Siheľského a ten v nájazde na Hanáka nezaváhal - 0:1. Podbrezovčania sa postupne dostali do tlaku, ale ich šance sa končili na pozornej obrane hostí alebo ich vyriešil brankár Kostolanský. "Železiari" v druhom polčase urobili tri zmeny a ich zlepšená hra priniesla ovocie a obrat v skóre. V 76. minúte sa presadil kanonier Hector Tubonemi a vyrovnal. Podbrezová stavila v závere všetko na jednu kartu a dočkala sa víťazného gólu, o ktorý sa po rohovom kope postaral v nadstavenom čase Lukáš Laksík.

FK Slovan Duslo Šaľa - TJ Baník Ružiná 3:1 (2:1)
Góly: 17. A. Ivančík, 31. Gešnábel, 50. Čurgali - 27. Peciar, ŽK: 62. Gešnábel, 82. Čurgali (obaja Šaľa), ČK: 71. Tomiš (Šaľa) za hrubý faul, rozhodovali: Ježík - D. Hrčka, Ferenc, 365 divákov

Zápas začali lepšie domáci, po Glendovom vysunutí trafil Ivančík do siete - 1:0. Posledný tím tabuľky sa nevzdal a Peciar zo siedmich metrov krížnou strelou vyrovnal. Na konci prvej polhodiny unikol po krídle rýchly Čurgali, presne našiel Gešnábela, ktorý zblízka strelil druhý gól Dusla. Konečný výsledok stretnutia na 3:1 stanovil v 50. minúte parádnymi nožničkami Čurgali.

Partizán Bardejov - MFK Dubnica nad Váhom 1:0 (1:0)
Gól: 34. Marko Lukáč, ŽK: 55. Marko Lukáč, 71. V. Staš, 73. Benes, 87. Kuhajdík - 40. Vaško, 58. Dolinajec, 77. Zahraničnyj, rozhodovali: A. Somoláni - Chládek, Súkeníková, 420 divákov
Dubničania v úvode pohrozili po chybách domácich, no neskórovali. V 18. min sa otriasla bránka Bardejova, keď po rohovom kope Dolinajca a zásahu domácich hráčov skončila lopta na brvne. Postupne sa Partizán dostal do zápasu a v 34. min po biliardovej akcii sa presadil striedajúci Marko Lukáč - 1:0. Po zmene strán nezvýšili náskok Paukner či Lukáč. Považania zvýšili obrátky, vyloženú príležitosť si však nevypracovali. V nadstavenom čase išiel Dyjan De Azevedo sám na bránkára Dubnice, ale Maťašovského neprekonal.