Vonku zvíťazili až tri mužstvá, prekvapila Ružiná

2013-04-15 12:00:00

Tá na ihrisku Dubnice vyhrala hladko 4:0, nezaváhala ani vedúca dvojica - Podbrezová a Dunajská Streda.

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 25. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže II. ligy 2012/2013:

ŠK SFM Senec - Partizán Bardejov 0:1 (0:0)
Gól: 63. Paukner, ŽK: 35. K. Kuzma, 59. Karč - 55. Ján Zápotoka, 55. Lukáš Zápotoka, rozhodovali: Michlian - Mikulaj, Žákech, 401 divákov

V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Po zmene strán sa hostia z Bardejova ujali v 63. min vedenia, keď Paukner zblízka zužitkoval center z pravej strany. Senec si v záverečnej 10-minútovke utvoril prevahu a v rámci snahy vyrovnať posielali jeho hráči nakopávané lopty do pokutového územia hostí. Keď však v 90. min striedajúci Belkovics nedal sám zoči - voči brankárovi Čikošovi-Pavličkovi, museli sa domáci zmieriť s najtesnejšou prehrou.

ŽP Šport Podbrezová - FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (0:0) - hralo sa v Brezne
Góly: 57. a 69. Tubonemi, ŽK: 41. Tubonemi - 59. Fulmek, rozhodovali: Mojsej - Mókoš, Ferenc, 1150 divákov

Hostia sa od začiatku zápasu zamerali na defenzívu a pred bránku domácich sa dostávali len sporadicky. Hráči Podbrezovej si v prvom polčase nedokázali poradiť s prehustenou obranou súpera. O víťazstve domáceho kolektívu rozhodol najlepší kanonier II. ligy Hector Tubonemi, ktorý v 57. min skóroval hlavou po centri Kochana a v 69. min po priťuknutí Vaščáka preloboval brankára Penteka.

MFK Dubnica nad Váhom - TJ Baník Ružiná 0:4 (0:2)
Góly: 12. a 72. T. Boháčik, 24. a 80. Urbánek (prvý z pok. kopu), ŽK: 23. Bilovský, 38. Bašič, 64. J. Vaško, 67. Múdry - 58. Kamendy, ČK: 89. Bilovský (Dubnica nad Váhom) po druhej ŽK, rozhodovali: P. Hrčka - T. Somoláni, Bednár, 470 divákov

Prvá štvrťhodina bola v znamení dažďových prehánok a nevyrovnaného výkonu oboch tímov. Situácia sa zmenila po vedúcom góle Boháčika - hostia sa chytili šance získať dôležité víťazstvo a disciplinovaným výkonom splnili úlohu na sto percent. Dôležitý bol premenený pokutový kop Urbánka (na 2:0 pre Ružinú), ktorý svoje mužstvo podržal skúsenosťami a dobrou rozohrávkou. Futbalisti Dubnice nad Váhom sa nevymanili z kŕča a napriek úpornej snahe nedosiahli ani čestný gólový úspech. V závere prišli Považania o vylúčeného Bilovského.

MFK Dolný Kubín - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)
Góly: 39. A. Brčák - 32. a 76. Hošek, ŽK: 61. Huber (Dunajská Streda), rozhodovali: Smolák - Špivák, Jankovič, 493 divákov

Hostia z Dunajskej Stredy sa predstavili ako vyspelý kolektív a ujali sa vedenia po peknom centri Gašparíka - v 32. min hlavičkou v páde otvoril skóre Hošek. Dolný Kubín vyrovnal takisto po centrovanej lopte: Podolský v 39. min vyzval Brčáka. V druhom polčase sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 76. min dlhy vykop brankára stopéri nezasiahli a po zaváhaní Trabalíka Hošek pohodlne do prázdnej bránky strhol víťazstvo na stranu DAC 1904. Dolnokubínčania neboli horší, ale chýbalo im povestné šťastie.

MŠK Rimavská Sobota - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1)
Góly: 62. Pribula (pok. kop), 57. Rubint - 22. L. Szabó, ŽK: 5. Poleť, 43. J. Zvara, 84. Lukáš Lupták ml., 90.+ T. Kubík - 44. Glenda, 59. Gešnábel, 62. D. Kolmokov, 90. Ivančík, rozhodovali: Ihring - Jenčura, Borsányi, 302 divákov

V prvom polčase boli lepší hostia zo Šale, ktorí sa ujali vedenia gólom najlepšieho strelca tímu Lukáša Szabóa. V druhom dejstve vyrovnali domáci v 57. min hlavičkou Rubinta. Gól dal Rimavskej Sobote krídla, rozvíjala jednu rýchlu akciu za druhou. V 61. min po nedovolenom zákroku brankára Kolmokova nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Pribula s prehľadom premenil. Krátko pred koncom mohol vyrovnať Čurgali, ale akrobatickou strelou trafil brvno.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0)
Góly: 15. Božok, 57. Kunca, ŽK: 82. J. Chomistek, 89. Mir. Pastva (obaja Liptovský Mikuláš), rozhodovali: Fajčík - O. Brendza, D. Hrčka, 1190 divákov

Domáci od začiatku držali taktovku, rýchlo si vypracovali tri šance a v 15. min sa ujala štvrtá, ktorú mal Božok - 1:0. Michalovce aj po dosiahnutí gólu nepoľavili v aktivite, ale "poistku" na 2:0 pridal až v 57. min Kunca. Hostia z Liptovského Mikuláša boli v útoku neplodní, utvorili si iba jednu príležitosť v 86. min, ktorú Kucharčík zahodil.