V sobotu bude Memoriál Štefana Nadzama

2012-11-08 12:00:00

Napíše už svoju 17. kapitolu, jeho súčasťou bude aj oceňovanie osobností michalovského futbalu a slávnostné otvorenie Siene slávy.

Sobotňajšie popoludnie bude patriť v Michalovciach futbalu. Okrem majstrovského druholigového stretnutia medzi MFK Zemplín a Dunajskou Stredou, ktorého úvodný výkop je naplánovaný na 17.30 hod., sa v metropole Zemplína uskutoční aj 17. ročník Memoriálu Štefana Nadzama spojený s ďalšími slávnostnými aktmi.

Turnaj starých pánov

Začiatok memoriálu je naplánovaný na 12.15 hod., kedy si zúčastnení uctia pamiatku na Štefana Nadzama položením kvetov na hrob tohto rodáka z Budkoviec a trénerského velikána. „Otvorenie sa uskutoční o 12.45 hod. Turnaja sa zúčastnia tri tímy starých pánov z Michaloviec, Trebišova a Sniny, ktorí odohrajú zápasy trvajúce 25 minút systémom každý s každým. Prvý duel je na programe o 13. hodine. V prípade nerozhodného výsledku budú nasledovať strely zo značky pokutového kopu,“ prezradil nám hlavný organizátor podujatia Štefan Czetö a dodal, že zápasy sa odohrajú na michalovskej umelej tráve.

Ocenia vyše 100 hostí

Vyvrcholenie turnaja a odovzdávanie cien sa uskutoční v neďalekom hoteli Stadio krátko po 15. hodine, kde zároveň odštartuje oceňovanie vyše 100 osobností pri príležitostí osláv storočnice michalovského futbalu. „Predstavitelia MFK Zemplín ocenia 8  bývalých prezidentov a 100 funkcionárov, zamestnancov, trénerov a hráčov klubu, ktorí dostanú ďakovné listy. Osobitnú cenu za rozvoj futbalu dostane mesto Michalovce,“ pokračoval Š. Czetö, ktorý doplnil, že o kultúrnu vložku sa postará spevácka skupina Hnojňaňe z Mihaľovec.

Otvoria Sieň slávy

Po skončení oceňovania hostí sa všetci pozvaní presunú na futbalový štadión, kde môžu sledovať súboj Michalovce – Dunajská Streda. Počas polčasovej prestávky v priestoroch VIP slávnostne otvoria Sieň slávy za účasti 18 nominovaných osobností a pozvaných hostí (vedenie mesta, bývalí prezidenti klubu a ďalší). Tabule zahalené plachtou slávnostne odhalia terajší členovia klubu. 

Program 17. ročníka Memoriálu Štefana Nadzama:

12.15 - 12.40 hod.: položenie vencov na hrob Š. Nadzama

12.45 - 12.55 hod.: otvorenie turnaja a nástup mužstiev

13.00 - 13.25 hod.: Michalovce - Trebišov

13.30 - 13.55 hod.: Trebišov - Snina

14.00 - 14.25 hod.: Snina - Michalovce

Zdroj: denník Korzár